Інтелектуальні права на зображення герба України на номерних автомобільних знаках та паспорті України належать приватним особам.
Про це народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль заявив в ході круглого столу на тему Боротьба з корупцією по-українськи в Інституті Горшеніна.
За словами депутата, до нього звернулися журналісти за коментарем щодо проблем з видачею номерних знаків для автомобілів.
Він почав розбиратися в цій ситуації, і дізнався, що тендер на виробництво номерних знаків не може відбутися, оскільки право інтелектуальної власності на використання малого герба України, який зображується на номерних знаках, зареєстровано на поляка.
"Я зв'язався з польськими колегами і ті повідомили, що це вуйко, який живе в селі, має одну хату і одну корову. Але без нього, виявляється, не можна нічого робити, оскільки на нього зареєстровано герб", - сказав Москаль.
Він також повідомив, що право на зображення герба на паспорті громадянина України зареєстровано на громадянина Швейцарії.
"Виявляється, наш державний паспорт зареєстрований на когось в Швейцарії - він є власником інтелектуальної власності на герб, розміщений на обкладинці національного паспорта", - зазначив депутат.
"Ну слухайте, ми цей маразм, в цій країні, колись зможемо закінчити", - обурився Москаль.
Як повідомлялося, раніше Москаль заявив, що українцям не потрібно для виїзду за кордон проводити обмін водійських прав.
Социальные закладки