|
Если оборот будет до 50 тыс. грн. в месяц - можно попробовать работать на едином 6% + НДС, когда более 50 тыс. грн. в мес. - нужно начинать думать об общей системе + НДС.
Это уже полноценный бухгалтерский учет потребуется. Справиться своими силами, Как в случае с СПД физлицом на едином налоге - вряд ли получиться. Объяснять получится весьма долго. Напишите предпологаемый объем реализации и себестоимость с общепроизводственными расходами - я попробую укрупненно раскинуть Вам налоги, чтобы Вы понимали сколько придется платить...
Хотелось бы мне обсудить один вопрос, а именно связь комиссионной торговли и единого налога:
1. С точки зрения нормативки и здравого смысла когда комиссионером выступает, например, юрлицо на ЕН то единым нужно облагать только сумму комиссионного вознаграждения, т.к. на "транзитную" часть суммы нет права собственности у комиссионера. Соответственно и в части включения оборот для юрлиц на едином налоге нужно учитывать только сумму комиссионного вознаграждения.
2. Точка зрения ГНА по этому вопросу менялась: изначально они считали что применять нужно "кассовый метод" и облагать единым все что попало в кассу и на т/с. Позже, на сколько мне известно, признали, что единым облагается только сумма услуги (комиссионного вознаграждения) а "транзитная сумма" единым не облагается, но включается в оборот...
Помогите мне освежить знания в этом вопросе: какова ситуация сейчас?
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 08.05.2007 р. N 4441/6/15-0416
Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування
Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо застосування окремих положень Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99) (далі - Указ) і повідомляє таке.
Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок або (та) в касу.
Згідно зі статтею 4 Указу Державною податковою адміністрацією України розроблено та затверджено наказом ДПА України від 12.10.99 р. N 554 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.10.99 р. за N 713/4006 Книгу обліку доходів і витрат, що підлягають оподаткуванню, і Порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Згідно із вказаним Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи у графі 6 відображаються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.
Відповідно до Порядку складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затвердженого наказом ДПА України від 28.02.2003 р. N 98 (із змінами і доповненнями) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2003 р. за N 221/7542, у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого підприємництва, яка підлягає оподаткуванню єдиним податком.
Листом ДПА України від 07.11.2000 р. N 14724/7/15-1317 надано роз'яснення стосовно оподаткування єдиним податком виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність на підставі договорів комісії та інших цивільно-правових договорів (експедиторські, брокерські підприємства, комісійна торгівля).
Враховуючи те, що кошти, які надходять на розрахунковий рахунок таких платників єдиного податку, є транзитними і платники не мають права власності на такі кошти, то при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку ці кошти не включаються до бази оподаткування.
Зазначений лист регулює лише порядок визначення бази оподаткування єдиним податком для окремої категорії платників і не може застосовуватися для визначення граничної межі отриманої виручки при переході на спрощену систему оподаткування.
З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва, включаючи й тих, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські послуги, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації.
Заступник Голови
М. Романів
Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 25, 18 червня 2007 р.
Из Закона о налоге на доходы физлиц:
6.3.3. Податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно такі доходи, як:
а) плата за виконання громадських робіт, яка повністю або частково фінансується за рахунок бюджету або відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;
б) стипендія, грошове чи майнове (речове) забезпечення, одержувані учнями, студентами, аспірантами, ординаторами, ад'юнктами, військовослужбовцями строкової служби, що виплачуються з бюджету;
в) заробітна плата під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі;
г) заробітна плата, нарахована (виплачена) за здійснення роботи за наймом у складі екіпажу (команди) транспортного засобу, який перебуває за межами території України, її територіальних вод (виключної економічної зони), у тому числі на якірних стоянках, та належить резиденту на правах власності або перебуває у його тимчасовому (строковому) користуванні та/або є зареєстрованим у Державному судновому реєстрі України чи Судновій книзі України;
д) заробітна плата осіб, які відповідно до закону є державними службовцями;
е) доходи самозайнятої особи від підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до доходів, визначених у підпунктах "а" - "д" цього підпункту при їх нарахуванні (виплаті), та закінчує застосовуватися при завершенні нарахування таких доходів, без подання відповідних заяв, визначених підпунктом 6.3.2 цього пункту.
Податкова соціальна пільга не застосовується до доходів, визначених підпунктом "е" цього підпункту.
6.3.4. Якщо у порушення норм цього пункту платник податку подає заяву про застосування пільги більш ніж одному працедавцю або якщо платник податку при отриманні доходів, визначених у підпункті 6.3.3 цього пункту, подає таку заяву іншому працедавцю, внаслідок чого податкова соціальна пільга фактично застосовується також при отриманні інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця, то такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, у якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, у якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.
Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подає заяву про відмову від такої пільги всім працедавцям із зазначенням місяця, в якому мало місце таке порушення, на підставі чого окремий працедавець розраховує та утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми такої недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а при недостатності суми такої виплати - за рахунок наступних виплат. Якщо з будь-яких підстав сума недоплати та штрафу не була утримана за рахунок доходу платника податку до спливу граничного строку, встановленого законом для подання річної декларації з цього податку, то сума такої недоплати і штрафу стягується податковим органом у порядку, визначеному законом. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги до доходу платника податку відновлюється з податкового місяця, наступного за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.
Центральний податковий орган встановлює порядок періодичного інформування платників податку про наявність порушень ними норм підпункту 6.3.1 цього пункту, виявлених на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок.
6.3.5. Працедавець, який на підставі належним чином отриманої заяви платника податку про застосування пільги застосовує таку пільгу, не несе будь-якої відповідальності за порушення таким платником податку вимог підпункту 6.3.1 цього пункту, за винятком, коли такий працедавець і такий платник податку є пов'язаними особами або коли суд встановлює факт змови між таким працедавцем і таким платником податку, спрямованої на ухилення від оподаткування цим податком.
Вот это тот случай когда за практикой забывается нормативка...
Спасибо audit_n !![]()
Да audit_n спасибо за ссылку на закон. А то из своей практики знаю что люди приходят оформляться на работу. И далеко не каждый сообщает что он СПД.
Господа, подскажите как быть с вопросом открытия оффшорного счета. Как оказалось, для многих компаний это существенно - наличие оффшорного счета, хотят осуществлять проплату только так называемым инвойсом. Куда обращаться и как найти самый оптимальный вариант, обязательно ли регистрировать юрлицо в другой стране и на него это самый счет открывать??? или можно как то иначе. Помогите разобраться в этом вопросе!
Шо значит оффшорный счет? Счет оффшорной компании в каком-то банке? Так не всякий зарубежный банк откроет счет никому не известной компании. Лучший выход: прибалтийские банки - у них требования помягче, и по-русски они говорят, и стоимость их услуг дешевле, чем у тех же киприотов. Но с переводами в пользу частных лиц у них строго: низзя. БояЦа FATF - финансирование терроризьма и прочее, прочее. При переводе из того же швейцарского BNP Paribas или RBS укажи в платежке получателем хоть Адольфа Гитлера - проведут и вопросов не зададут. Но и цена там другая, и открыть счет у них не так-то и просто - неснижаемый отсаток от Х00 000,00 USD хотят видеть на счету, личное собеседование в офисе банка с одним из конечных бенефициаров компании (если есть представительство банка в Москве,то приглашают в Москву) и прочее - у каждого банка свои требования.
По поводу инвойсов: а шо мешает нарисовать инвойс? Дело 10 минут - достаточно иметь Word на компутере. Прибалты в крайнем случае попросят прислать инвойс или договор по факсу, всего-то делов. Никто не будет ничего больше требовать - знаю не по наслышке.
Перевод средств со счета осуществляется посредством Интернета и digi-pass - специальное такое устройство размером с калькулятор, при помощи которого генерируюЦа два обязательных динамических пароля трансфера.
Регистрация оффшорной компании - плевое дело. В зависимости от юрисдикции плавает и цена. Ща, кстати, самое модное - иметь компанию с адресом в Лондоне, организационно-правовая форма - LLP (Limited Liability Partnership). Вопрос денег - де-то от 2 000,00 долларов и неделю-две срока.
По сути дела, оффшорная компания - это просто пакет документов.
Если интересно, со всеми вопросами в ЛС.
Последний раз редактировалось El Comandante; 10.08.2007 в 12:23.
Pax vobis!
Et cum spiritu tuo.
А мне как раз вчера банк прислал информацию, что американские банки согласно какого-то там местного распоряжениябудут задерживать платежи ( естественно , в долларах
) от/к компаниям с такой организационно-правовой формой
- "до выяснения".
Так что , дорогие товарищи, если платите долларами - рискуете "подвешенным" платежом![]()
спасибо огромное, однако такое ловкое жонглирование понятиямимне сейчас не под силу, к сожалению--- пытаюсь во всем разобраться, в том числе и что же такое этот инвойс
И можно ли не мучаться и просто обратиться к прибалтам за регистрацией, насколько вообще рискованное это предприятие и как подстраховаться?
инвойс - это счет, по-простому говоря
я бы не советовала тебе никуда обращаться - ищи более простых путей![]()
Социальные закладки