| ||
причины указаны в Гражданском кодексе. Но практически это сделать почти нереально... ух очень должны быть весомые основания. "Я передумал" и подобные - не годятся....
адвокат
Доброго дня. Скільки коштує зробити брачний договір?
1 б,УВО12-УВО 65-Точка зрения зависит от места сидения)
Добрый день. Есть пробел в знаниях/своих обязанностях и долгах. Пришла информация о налоговом долге. Оказалось, что я должна за нежилое помещение (кладовка в ЖК) площадью 1,4 кв.м. Не знала, что за нежилое помещение взымают налог, но выяснила: 1% от мин.зарплаты. Я тихо оплатила, но мне кажется странной сумма. Всего долг 175 грн., включая 99 грн за 2025 год., т.е. за предыдущие периоды (в собственности с 2018 г) - 76 грн. Стоит ли мне выяснять за какой это период или не трогать. Чтобы потом опять не было налоговых удивлений.
99,40 Вам начислили за 2024 год. 1% от минимальной 71грн*1,4 кв. м За 2023 год должны были начислить 67*1,4 = 93,80 Итого за два года 193,50. Почему налоговое уведомление на 175 грн. сказать не могу. Начисление делали всего дважды (провеяла у всех своих клиентов). Поэтому не вижу причины что-либо выяснять.
Красиво жить не запретишь. Но помешать можно.
Последний раз редактировалось Ladim; 25.01.2026 в 17:32.
Добрый день.
Подскажите, пожалуйста, каким образом можно узнать относится квартира к аварийному фонду или нет.
Заранее спасибо
Доброго вечера, подскажите пожалуйста, алгоритм действий.
Сегодня наложен арест на счета в связи с ВП от 03,04.2026 (За неуплату ЖКСферы), сумма не запредельная, просто именно сейчас необходимо максимально быстро разблокировать карты (снять арест). После проплаты суммы задолженности за ЖКС, что и кому и куда дальше? чтобы потом не оказалось, что еще тому-то и тому-то и квитанции туда-то и туда-то...
Спасибо большое!
P.S. Извините если вопрос повторяется, просто ОЧЕНЬ много страниц)
Доброго вечора. Питання. Має право ЖКС відмовити новим покупцям квартири в Договорі на обслугов., якщо є забoргованість, але постановою суда відхилена.
Последний раз редактировалось IrinaChka; 10.04.2026 в 09:38.
Люблю людей, которым нравлюсь, за их неповторимый вкус.
Борги попередніх власників квартири не є підставою ані для відмови в укладанні договору із новими власниками, ані у висуненні новим власникам будь-яких претензій. Це просто спосіб психологічного тиску з метою "вибити" борг, бо зробити це у судовому порядку складніше (потрібно подавати позовну заяву до попередніх власників, адже якщо вони в квартирі не зареєстровані, то суд відмовляє у видачі судового наказу). Крім того, це може бути така хитрість: нові власники почнуть сплачувати ЖКСу, а ЖКС ці оплати зарахує не як поточні, а як оплату боргу за попередні періоди.
Дякую за відповідь. Але як все зробити вірно, якщо є відмова суда? Яку заяву написати в ЖКС? Вже спілкувалася з керівництвом, відмовляються списати, типа борг за квартирою залишається.
Люблю людей, которым нравлюсь, за их неповторимый вкус.
Так борг і не спишуть, і навіть суд такого рішення не прийме. Це відбувається через те, що при зміні власника лицьовий рахунок не змінюється, тобто ЖКС не закриває старий лицьовий рахунок і не заводить новий (із новим номером) на нового власника, тому борг продовжує рахуватися за лицьовим рахунком.
Просто цей борг має рахуватись за попередніми власниками, і потрібно чітко розмежувати борг попередніх власників і платежі нових власників, щоб новим власникам не довелося сплачувати чужі борги (до речі, це варто було узгодити на стадії придбання квартири). Не дуже корректно давати якісь поради на підставі інформації зі слів, не вивчивши документів, й можна тільки здогадуватись, що саме мається на увазі під "відмовою суду" та "відхиленням заборгованості судом". Просто надалі при оплатах ЖКСу слід чітко вказувати хто саме сплачує, за який період, за які послуги - це буде у подальшому аргументом у суді, якщо ЖКС все таки буде мати претензії до нових власників з приводу старих боргів. Бо здебільшого саме так і буває, що бухгалтерія зараховує платежі як оплату попередніх боргів, а потім виставляє борг за новий період. А щодо заяви - зараз договори про житлово-комунальні послуги укладаються у формі договорів приєднання, тобто почали платити - значить, дали згоду на укладення договору. Але ЖКСу все одно потрібні дані нового власника та нових мешканців квартири, й ЖКС має бути більш зацікавлений у отриманні цих даних, отже якщо хочете ще якось додатково перестрахуватись, то можете подати заяву, до якої додати копії документів, вказати, з якого саме часу ви є власниками квартири, й, звісно, важливо, щоб залишилася копія такої заяви й було підтвердження, що ця заява офіційно надана до ЖКСу (або відмітка про реєстрацію, або хоча б підтвердження від пошти про доставку з описом вкладення). Взагалі, я не думаю, що у таких заходах є потреба, і з ЖКСом не можна домовитися й вирішити всі ці питання, і якщо Ви, як пишите, вже спілкувалися із керівництвом, то, мабуть, у них вже всі Ваші дані є, ну а борг буде продовжувати "висіти" за лицьовим рахунком та "муляти око", хіба що можна буде списати після спливу строку позовної давності (й то не факт, чи буде хтось цим займатися).
таке питання, а як отримали квартиру? купівля, спадщина, дарча від близьких родичів?
якщо купляли, то зазвичай на моменті купівля перевіряють всі борги,
якщо інше, спадщина чи дарча від родичів, то приймаєте разом з боргом ....
: ) ; )
Добрый день!В свете последних событий с законом 14005,подскажите ,пожалуйста.Была куплена квартира лет 20 назад.Через пару лет нарисовался долг 150 грн Теплокоммунэнерго.Где-то была справка о покупке квартиры без долгов.Долг на старую хозяйку и ее лицевой счет,но на адрес моей квартиры.В теплосетях за предыдущую организацию ничего не ответили.Гугл выдал,что такой конторы нет.Дело не этих копейках.Как платить тому, кого нет?Чтобы потом последствий не было в виде заблоченных карт.
Кто с мечом к нам придёт,тот от меча и погибнет!!!
Социальные закладки