Поки Міністерство роз'єднує карате, УФК його об'єднує
Дата публікації 07.02.2017 | Comments (0)
Вже багато років йдуть розмови про те, щоб об'єднати федерації карате України різних стилів. На цьому шляху багато було спроб і намірів, проте без реальних результатів.
Аж ось карате стало олімпійським видом спорту, й все значно спростилося. Але замість об'єднання Міністерство спорту України стало визнавати видами спорту такі види карате, які навіть в світі не визнані. В Україні ж вони отримують статус «вид спорту» і, відповідно, приходять до Міністерства з простягнутою рукою, не маючи ані міжнародних правил, ані людей, ані клубів, проте проводять «чемпіонати України» і формують «збірну України» для участі в фейкових містечкових чемпіонатах.
В цей час Українська федерація карате зуміла знайти механізм об'єднання різних стильових напрямків. При Федерації створена Комісія з розвитку стильових напрямків карате. До неї увійшли такі фахівці карате, як Сергій Денисенко (SKIF), Олександр Крисько (JKA), Володимир Вілянський (WSKF), Олександр Негатуров (WSF), Олексій Левадний (JKS), Михайло Панько (Дзьосінмон Серінрю), Вадим Коломієць (Вадорю).
На своєму зібранні 4 лютого Комісія розширила свій склад. До її складу увійшли Олег Шухман (Міжнародна асоціація Кобудо) та Михайло Соколов (FSKA).
Тепер в рамках УФК будуть проходити заходи з:
- Шотокан (JKS, WSKF, JKA, WSF, SKIF, FSKA);
- Вадорю;
- Дзьосінмон-Серінрю;
- Кобудо.
Крім того, в листопаді 2017 року буде проведено об'єднаний чемпіонат з Шотокан, в якому візьмуть участь спортсмени SKIF, WSKF, WSF, JKS, JKA і FSKA.
До складу Правління Української федерації карате увійшли керівники стильових федерацій – Сергій Денисенко, Олександр Негатуров, Дмитро Швидченко та Олексій Левадний.
Така активність цілком відповідає як прогресивному світовому досвіду – коли під єдиним дахом об’єднуються різні види бойових одноборств, так і стратегії та ідеології УФК, яка прагне системно розвивати карате як спорт, так і як бойове мистецтво, зберігаючи надбання й досвід різних шкіл та напрямків карате.
Практика останніх років наочно демонструє, що поєднання зусиль, координація дій та дружні стосунки йдуть на користь усім учасникам процесу. На жаль, спортивне Міністерство дотримується протилежного курсу, націленого на розділення, конфлікти та розпорошення ресурсів.
Социальные закладки