Тема: Отвечаем на вопросы по экономике, бухгалтерии и ведению бизнеса

Закрытая тема
Страница 111 из 1103 ПерваяПервая ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 211 611 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 2,201 по 2,220 из 22041
  1. Вверх #2201
    Sunshine Lady


    Аватар для Truly
    Пол
    Женский
    Сообщений
    16,339
    Репутация
    33397
    Спасибо, Танюш, бум... надавати -- згідно Закона
    Всё начинается с любви.


  2. Вверх #2202
    Центровой Аватар для auditor_ya
    Пол
    Мужской
    Адрес
    мой дневник - создан для здоровья всех детей
    Сообщений
    7,504
    Репутация
    4260
    Цитата Сообщение от Truly Посмотреть сообщение
    Уважеемые консультанты!

    Собственно -- вопрос:
    Кто-то может подтвердить или опровергнуть слова о категориях работников в плане возможной формы решения вопроса: отпуск/деньги?

    Спасибо.
    Вот еще по теме неплохая консультация из Вестника:
    Який порядок виплати компенсації за невикористану щорічну і додаткові відпустки?
    Статтею 24 Закону № 504/96-ВР передбачено, що у разі звільнення працівнику виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.
    Тобто компенсації підлягають такі щорічні відпустки: основна відпустка, додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, додаткова відпустка за особливий характер праці, інші щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством та додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей. Відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки компенсації не підлягають.
    Отже, при проведенні розрахунку звільненому працівнику має виплачуватися компенсація за невикористану відпустку. Проте бувають випадки, коли відпустка не надавалася працівнику, наприклад, протягом 4 років. Постає запитання: за який період виплачувати компенсацію – за всі роки невикористаних відпусток чи за останні два роки, оскільки відповідно до ст. 11 Закону № 504/96-ВР забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд? Оскільки умови надання відпустки погоджуються між працівником і власником та враховуючи положення ст. 24 Закону № 504/96-ВР працівнику необхідно виплатити грошову компенсацію за всі не використані ним щорічні відпустки. При цьому розрахунковим періодом буде середня зарплата за останні 12 місяців, що передують виплаті грошової компенсації.
    Але виплата грошової компенсації замість невикористаних днів щорічної основної і додаткових відпусток (крім додаткової відпустки працівникам, що мають дітей) можлива і при продовженні трудових відносин, якщо на підприємстві встановлено відпустку понад 24 календарних дні. Тому у разі якщо працівники беруть частину відпустки, наприклад 10 або 14 днів, а за іншу частину бажають отримати компенсацію за невикористану відпустку, це не можливо, оскільки ст. 24 Закону № 504/96-ВР визначено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки може замінятися грошовою компенсацією за умови, що тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою ніж 24 календарних дні. Отже, якщо у працівника відпустка 31 календарний день, то 24 календарних дні він повинен відпочити, а за решту 7 отримати грошову компенсацію за невикористану відпустку.
    При цьому відповідно до ст. 12 Закону № 504/96-ВР щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів. Проте невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

    Розрахунок суми компенсації за невикористану відпустку здійснюється відповідно до Порядку № 100, оскільки він аналогічний розрахунку сум відпускних.

    Визначаємо кількість днів відпустки, за які необхідно виплатити компенсацію. За минулий робочий рік залишилася невикористана відпустка тривалістю 10 календарних днів і з дня закінчення минулого робочого року 10.01.2006 р. по 14.06.2006 р. працівник працював 147 календарних днів. Кількість днів відпустки, що припадає на фактично відпрацьований час, становить 0,067606 = (24 к. дн. : (365 к. дн. – 10 с. н. дн.). Кількість днів, що дає йому право на відпустку, – 10 к. дн. (147 к. дн. х 0,067416 = 10 к. дн.). Кількість календарних днів, на яку необхідно ділити фактичний заробіток, – 355 к. дн. (365 к. дн. – 10 с. н. дн. = 355 к. дн.), середньоденна зарплата працівника – 62,82 грн. (22 300 грн. : 355 к. дн. = 62,82 грн.), сума компенсації за невикористану відпустку – 1256,4 грн. = (62,82 грн. х (10 к. дн. + 10 к. дн.).
    Особам віком до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається (крім випадків звільнення).
    У разі смерті працівника згідно зі ст. 24 Закону № 504/96-ВР виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток, а також додаткові відпустки працівникам, що мають дітей, спадкоємцям.
    У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням (за наявності відповідної заяви) має перераховуватися на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.
    Який порядок проведення розрахунку вивільненим працівникам, які використали свою відпустку?
    Якщо працівник, який використав щорічну відпуску і отримав відпускні, звільняється до закінчення робочого року, за ним рахується перед підприємством заборгованість щодо нарахованих відпускних за невідпрацьовану частину робочого року, для покриття якої власник проводить відрахування із зарплати.

    Звертаємо увагу на те, що вищезазначені відрахування не провадяться у разі, якщо працівник звільняється з роботи у зв'язку з:
    призовом або прийняттям (вступом) на військову службу, направленням на альтернативну (невійськову) службу;
    переведенням працівника за його згодою на інше підприємство або переходом на виборну посаду у випадках, передбачених законами України;
    відмовою від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, а також відмовою від продовження роботи у зв'язку з істотною зміною умов праці;
    змінами в організації виробництва та праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників;
    виявленням невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, що перешкоджають продовженню даної роботи;
    нез'явленням на роботу понад чотири місяці підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, якщо законодавством не встановлено більш тривалий термін збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні;
    поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
    направленням на навчання;
    виходом на пенсію.
    Крім того, відрахування із заробітної плати за невідпрацьовані дні відпустки не провадиться у разі смерті працівника та у разі коли працівнику, який вивільняється, було надано відпустку відповідно до ст. 19 Закону № 504/96-ВР у зв'язку з наявністю дітей, оскільки ця відпустка відноситься до соціальних відпусток і право на неї виникає у кожному календарному, а не робочому році і її тривалість не пов'язана з відпрацьованим робочим часом.
    (Статті, Журнал "Вісник податкової служби України", від 07.06.2006, "Все про відпустку")
    обратите на 4 (24+4=28) дня неиспользованных с предыдущего отпуска.
    Да пребудет с тобою Сила!
    Превратим Конфузию в Викторию!
    аудитор, НЕ врач

  3. Вверх #2203
    Наш ДОРОГОЙ Аудитор
    Аватар для audit_n
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    17,055
    Репутация
    19832
    Цитата Сообщение от Truly Посмотреть сообщение
    ...

    Собственно -- вопрос:
    Кто-то может подтвердить или опровергнуть слова о категориях работников в плане возможной формы решения вопроса: отпуск/деньги?

    Спасибо.
    После всего вышеизложенного остаётся только вашего нач.ОК заслушать со ссылками (на нормативные документы).

  4. Вверх #2204
    SAIGON
    гость
    несколько вопросов.
    отчеты нужно сдавать в электронном виде.
    1.а что делать если нет компьютера, к примеру маленькое МЧП?
    2.если работники бухгалтерии не имеют навыков работы на компьютере, им за 60 давно?
    налоговая учитывает эти факторы или как обычно?

  5. Вверх #2205
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    а о каких отчетах речь идет ?
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  6. Вверх #2206
    SAIGON
    гость
    декларации по НДС
    по прибыли

  7. Вверх #2207
    Оптимист

    Аватар для Скрытик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    77,427
    Репутация
    29498
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    налоговая учитывает эти факторы или как обычно?
    Конечно учитывает. За пару копеек в налоговой девочки вам наберут все что угодно Это давно практикуется.
    Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдёт обиженный! (С)

  8. Вверх #2208
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    декларации по НДС
    по прибыли
    Интересно - а кто вас заставляет ?
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  9. Вверх #2209
    SAIGON
    гость
    малиновская гни
    не принимают декларации в бланках.

    згідно наказу Державної податкової адміністрації України від 3 травня 2006 року № 242 «Про затвердження формату (стандарту) електронного документа звітності платників податків».
    только на дискете.

    за 20грн. девочка может и наберет.
    раз, другой, а потом скажет в сад у меня пмс, очередь, нервы, нет времени и т.д.
    это не выход.
    Последний раз редактировалось SAIGON; 17.04.2008 в 13:41.

  10. Вверх #2210
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    Указанный вами докУмент регламентирует КАК должен выглядеть электронный документ , если вы вздумаете подавать отчетность не на бланках. И все.
    То есть в налоговой на этот документ могут сослаться , если вы притащили декларации на дискете в Ворде или Ехселе , или в чем-то еще. Тогда вам на приказ 242 укажут..

    Вы должны попросить в другой раз документ, где написано , что вы обязаны отчетность подавать только в жэлектронном виде.

    На сегодня элетронная отчетность - дело сугубо добровольное.

    Сказали бы,например , что речь идет о 1ДФ или персонифицированном "пенсионном" учете - тогда другое дело.
    А НДС и прибыль пока что - совершенно добровольно .
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  11. Вверх #2211
    SAIGON
    гость
    податкова декларация з податку на додану вартисть
    для юрлица
    и расшифровка податкових зобовьязань та податкового кредиту в розрезе контрагентив.

    да, диск дали с программой, для установки.
    не принимают, катеГорически.
    бабулька бухгалтер с ними не стала ругаться, ей сердце не позволяет.

    а ругаться с инспекторами, сами понимаете, палка о 3-х концах.

    Р.$. т.е. часть все таки нужно подавать в электронке?
    Последний раз редактировалось SAIGON; 17.04.2008 в 14:00.

  12. Вверх #2212
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    тогда отправляйте по почте
    Письмо обязательно в канцелярию , что сегодня , 16.04.08 такой-то инспектор ( или не пожелавший себя назвать инспектор ) не принял декларации по незаконным и немотивированным причинам . Направляем вам почтой в соотсетствии с требованиями текущего законодательства.
    И отправляйте заказным с объявленной ценностью и описью вложения.
    Такой порядок законодательно предусмотрен - именно для сильно умных инспекторов и для убыточных деклараций

    В этой теме ещё поищите - уже не раз описывали, как отправлять отчеты по почте , всю несложную процедуру.
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  13. Вверх #2213
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    Кроме того, для электронной отчетности должны быть сгенерированы электронные подписи и жэлектронная печать предприятия - одной программы и договора с налоговой мало.
    А требование дискеты - имхо, девочкам лень самостоятельно забивать данные в компьютер .. Сами подумайте - чего стоят дискеты с како-то там отчетностью без печати и подписи ?
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  14. Вверх #2214
    Наш ДОРОГОЙ Аудитор
    Аватар для audit_n
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    17,055
    Репутация
    19832
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    да, диск дали с программой, для установки.
    не принимают, катеГорически.
    бабулька бухгалтер с ними не стала ругаться, ей сердце не позволяет.

    а ругаться с инспекторами, сами понимаете, палка о 3-х концах.
    Об одном. тупом и мягком.
    В данном случае грите:
    4.1.2. Прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
    Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.
    (Закон від 2000.12.21, "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами")

  15. Вверх #2215
    SAIGON
    гость
    спасибо, за предыдущие ответы!


    и еще, собралась куча коробок с отчетами счетами, накладными и прочим за 9 лет.
    нужно ли это все хранить или можно на шашлыки?
    или оставить за 3 последних года?
    есть какие-то требования по срокам хранения макулатуры?
    Последний раз редактировалось SAIGON; 17.04.2008 в 14:07.

  16. Вверх #2216
    Танюша Аватар для Танюша ТТ
    Пол
    Женский
    Адрес
    Дом там, где сердце
    Сообщений
    18,987
    Репутация
    10249
    для всей макулатуры - срок хранения разный - для некоторой -5 лет , для некоторой 3 года , для бумаг , связанный с начислением заработной платы - 75 лет ( в архив, в смысле сдать обязаны при ликвидации предпирятия

    Почитайте или найдите в интернете - информация не сложная. И не секретная
    Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

  17. Вверх #2217
    Центровой Аватар для auditor_ya
    Пол
    Мужской
    Адрес
    мой дневник - создан для здоровья всех детей
    Сообщений
    7,504
    Репутация
    4260
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    податкова декларация з податку на додану вартисть
    для юрлица
    и расшифровка податкових зобовьязань та податкового кредиту в розрезе контрагентив.

    да, диск дали с программой, для установки.
    не принимают, катеГорически.
    бабулька бухгалтер с ними не стала ругаться, ей сердце не позволяет.

    а ругаться с инспекторами, сами понимаете, палка о 3-х концах.

    Р.$. т.е. часть все таки нужно подавать в электронке?

    Все правильно ответила Татьяна по памяти!
    Подання електронної звітності – право чи обов'язок?
    Сьогодні багато контролюючих органів наполягають на поданні звітності в електронному вигляді або на комбінованому її поданні (паралельно зі звітністю в електронному вигляді подається звітність у паперовому вигляді). Трапляється навіть, що такі вимоги призводять до відмови інспекторів контролюючих органів узагалі прийняти звітність тільки на паперовому носії. Мотивують вони свою відмову тим, що платник податків зобов'язаний підтверджувати паперовий звіт електронною копією.
    Про те, що це право платника податків, а не обов'язок, зазначено в Законі № 2181. Зокрема, в абз. «з» пп. 4.4.2 зазначається, що платник податків може подавати звітність контролюючим органам в електронному вигляді за добровільним рішенням, за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
    Отже, платник податків сам приймає рішення – подавати чи не подавати звітність в електронному вигляді. Але як відстояти своє право, коли інспектор відмовляється приймати звіт тільки в паперовому вигляді? Тут можливі два варіанти:
    1) якщо дозволяє час (10-денного строку подання звітності поштою не пропущено), то звіт можна надіслати поштою в загальновстановленому порядку (пп. 4.1.7 Закону № 2181);
    2) якщо час згаяно (пропущено 10-денний строк подання звіту поштою), то податкову декларацію надсилають поштою до закінчення граничного строку подання цього звіту з повідомленням про вручення, описом вкладення та заявою-скаргою про відмову у прийманні звіту. Заява складається в довільній формі на ім'я керівника контролюючого органу (пп. 4.1.2 Закону № 2181)1. Нагадаємо нашим читачам, що відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти звіт із будь-яких причин або висунення будь-яких умов щодо такого приймання забороняються і розцінюються як перевищення службових повноважень (пп. 4.1.2 Закону № 2181).
    (1 Докладніше див. статтю «Якщо не прийняли податкову декларацію: ситуації та їх вирішення» //«БТ», 2006, № 31.)


    Отже, подавати електронну звітність чи ні – вирішує сам платник податків. Разом із тим інспектори контролюючих органів не мають права вимагати від платника податків подання звітності в електронному вигляді. Думка Держкомпідприємництва з цього приводу аналогічна. У своїх листах від 20.10.2004 р. № 72562 і від 18.03.2005 р. № 1788 Держкомпідприємництва зауважив, що податкову звітність може бути подано податковому органу в електронному вигляді тільки за добровільним рішенням платника податків, за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
    (2 Див. ком. «Електронні декларації – справа добровільна» // «БТ», 2005, № 5.)


    (Статті, Газета "Бухгалтерський тиждень", від 14.08.2006, "Електронна звітність")
    Да пребудет с тобою Сила!
    Превратим Конфузию в Викторию!
    аудитор, НЕ врач

  18. Вверх #2218
    Центровой Аватар для auditor_ya
    Пол
    Мужской
    Адрес
    мой дневник - создан для здоровья всех детей
    Сообщений
    7,504
    Репутация
    4260
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    спасибо, за предыдущие ответы!


    и еще, собралась куча коробок с отчетами счетами, накладными и прочим за 9 лет.
    нужно ли это все хранить или можно на шашлыки?
    или оставить за 3 последних года?
    есть какие-то требования по срокам хранения макулатуры?
    Порядок хранения и уничтожения первичных документов, документов налоговой отчетности и другой документации отражен в Приказе Главного архивного управления при КМУ № 41 от 20.07.98г.
    Согласно с пунктом 3.6 Перечня № 41 уничтожать документы, которые уже не нужны и сроки хранения которых прошли(но которые не подлежат обязательной передаче в архив), нужно по согласованию с государственными архивными учреждениями.
    Pere4en41.zip
    Да пребудет с тобою Сила!
    Превратим Конфузию в Викторию!
    аудитор, НЕ врач

  19. Вверх #2219
    Центровой Аватар для auditor_ya
    Пол
    Мужской
    Адрес
    мой дневник - создан для здоровья всех детей
    Сообщений
    7,504
    Репутация
    4260
    Цитата Сообщение от SAIGON Посмотреть сообщение
    спасибо, за предыдущие ответы!


    и еще, собралась куча коробок с отчетами счетами, накладными и прочим за 9 лет.
    нужно ли это все хранить или можно на шашлыки?
    или оставить за 3 последних года?
    есть какие-то требования по срокам хранения макулатуры?
    и в догонку порядок создания и деятельности комиссии по экспертизе документов.
    Pere4en№576.zip
    Удачи!
    Да пребудет с тобою Сила!
    Превратим Конфузию в Викторию!
    аудитор, НЕ врач

  20. Вверх #2220
    Посетитель Аватар для NATKA
    Пол
    Женский
    Возраст
    51
    Сообщений
    460
    Репутация
    141
    Добрый день! Подскажите пожайлуста! Есть гос акт на право постоянного пользования землей старого образца. Хотели взять на его основании кадастровый номер, не дали...... сказали, что в соответствии с Земельным кодексом нужно или выкупить землю или заключить договор аренды....... что типа еще не вступило в действие, но вот-вот. Так ли это? и когда вступает?


Закрытая тема
Страница 111 из 1103 ПерваяПервая ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 211 611 ... ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения