Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ) запроваджено спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, а отже особа, яка бажає здійснювати підприємницьку діяльність, обравши спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинна керуватися саме цим нормативним актом та відповідати встановленим ним вимогам.
Згідно зі статтею 7 Указу, його дія не поширюється на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами.
Тобто статтею 7 Указу встановлено обмеження застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними і тютюновими виробами.
Відповідно до роз'яснення, наданого концерном "Укрспирт" листом від 19.01.2000 р. N 22-10-1/5, лікеро-горілчана продукція включає горілку і лікеро-горілчані напої. Шампанське, вино, коньяк належать не до лікеро-горілчаної, а до виноробної продукції.
Таким чином, Держпідприємництво України вважає, що фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка здійснює (бажає здійснювати) торгівлю шампанським, вином, коньяком може обрати спрощену систему оподаткування. (ЛИСТ від 04.09.2003 р. N 5238)Згідно з класифікацією, визначеною ГОСТ 7190-93, лікеро-горілчані напої поділяються на групи: лікери міцні, лікери десертні, лікери емульсійні, креми, наливки, пунші, настоянки солодкі, настоянки напівсолодкі, настоянки гіркі, настоянки гіркі слабоградусні, аперитиви, напої десертні, бальзами, коктейлі.
Визначальним фактором при класифікації напоїв на групи є вміст у них спирту, цукру, органічних кислот та екстракту.
Фізико-хімічні показники горілок регламентуються ГОСТ 12712-80.
Шампанське, вино, коньяк відносяться до виноробної продукції, а не до лікеро-горілчаної.
Социальные закладки