Тема: Советский Союз. Общая тема.

Ответить в теме
Страница 2962 из 2964 ПерваяПервая ... 1962 2462 2862 2912 2952 2960 2961 2962 2963 2964 ПоследняяПоследняя
Показано с 59,221 по 59,240 из 59266
  1. Вверх #59221
    Душніла форумна


    Пол
    Мужской
    Сообщений
    6,426
    Репутация
    2659
    Цитата Сообщение от Вячеслав_Д Посмотреть сообщение
    Кнопки внизу крутились, точная подстройка частоты.
    Ну, конечно, в каждом доме, примерно, такой был... Чтобы слушать "Глос Америки" и т.п. Но я не помню, чтобы об этом слишком уж громко говорили до начала 60-х... После ХХ съезда чуть-чуть попустило... Но все равно опасно было...
    "Борітеся - поборете"
    "Русофобії не буває забагато"
    "Слава Україні"


  2. Вверх #59222
    User banned
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    14,902
    Репутация
    7652
    Цитата Сообщение от Ніколи Посмотреть сообщение
    Ну, конечно, в каждом доме, примерно, такой был... Чтобы слушать "Глос Америки" и т.п. Но я не помню, чтобы об этом слишком уж громко говорили до начала 60-х... После ХХ съезда чуть-чуть попустило... Но все равно опасно было...
    Не знаю что в начале 60х ,но в конце 60х,в начале 70х,слушать ни кто не запрещал (только мешали),а вот распространять .... не желательно.
    Но в принципе по новостям ничего особенного они не передавали ,только быстрее ,чем советские СМИ ,что то крамольноное ,честно не помню, а в 80х после армии мне и так стало все понятно

  3. Вверх #59223
    Військовий експерД
    Аватар для Вячеслав_Д
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одеса *۩*
    Сообщений
    66,444
    Репутация
    67065
    Цитата Сообщение от Nickolay Посмотреть сообщение
    Ну вас ребята понесло,вспоминаете бурную молодость
    Если вкраце, то возраст мужчины определяется возрастом его любовницы

  4. Вверх #59224
    Душніла форумна


    Пол
    Мужской
    Сообщений
    6,426
    Репутация
    2659
    А меня в те годы по большому блату родители впихнули в Техникум,
    который я возненавидел, а это была каз раз борьба за Африку...
    И я дополнил лозунг "Африка меняет свое лицо"! Получилось:
    .............................. "Африка меняет свое лицо на жопу"!
    Меня спасло только то, что благодаря папе было построено здание техникума...
    Блата никто не отменял - замяли дело... по-партийному!
    "Борітеся - поборете"
    "Русофобії не буває забагато"
    "Слава Україні"

  5. Вверх #59225
    Гражданин начальник


    Аватар для ПЧ.Петро Чорномор
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одеса, Рідна, Україна.
    Возраст
    55
    Сообщений
    32,508
    Репутация
    22055
    Я помню передачу Содружество, с заставкой в виде очертаний рук белыми линями на тёмном фоне, и музыка, которая... Есть нынешний гимн Еврейс..., пардон, Европейского Союза. У меня всегда обратная реакция -- когда слышу гимн Евросоюза, то так и хочется сказать: Это мелодия из передачи Содружество" (про "наше, советское социалистическое, истинно народное содружество, которое противостоит антинародному буржуазному европейскому"), вот так.))))))
    Даже большая королевская печать не сможет повлиять на реальность.

  6. Вверх #59226
    Не покидает форум Аватар для sashav
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Єдина Україна
    Возраст
    51
    Сообщений
    22,571
    Репутация
    35400
    1990-й рік.
    Живемо в студентському гуртожитку. Я заміжня. Насувається зима, і мені терміново потрібна куртка. І я вже знаю, яка – фіолетова, гарна, з «золотими» блискавками, м’якенька, тепла!.. Куртка моєї мрії. Я вже уявила, як одягну, піду на роботу, мене питатимуть, де то я купила таку красу?
    Але в нас немає грошей на ту куртку.
    До того, на мій випускний, мама шиє мені плаття. З тканини з блискітками. Відрізок тканини пролежав у шафі років зо п’ять. Мама десь купила з оказією. За 5 років до самого випускного. Мама все своє попереднє життя прожила з порожніми магазинними полицями.
    У нас удома було багато тканини. Ситець і кримплен – найважливіші з них. Мама купувала. Вона вміла шити. Працювала в сільській швейній майстерні, обшивала дружин сільської знаті і продавчинь в магазині. Тому була допущена до дефіциту. І приносила додому не 200 грамів вершкового масла, як усім продавали, а півкілограма. І цукру не 2 кілограми, а 5. Ковбаси в магазині не бувало. Взагалі.
    А ще мама могла купувати «з-під поли», як це тоді називалося, туфлі чеської фірми «Цебо». Вони були прекрасними в порівнянні з вітчизняними. Коштували 42 карбованці. Я пам’ятаю цю ціну, бо мій учитель у школі сказав, що мама мені купує дорогі речі – і це не зовсім правильно. От виростеш, сказав учитель, і не зможеш собі такі купувати, бо то дорого.
    Я не любила коричневу шкільну форму. Мама шила мені сарафани в тон, прикрашала яскравими ґудзиками, шила білі блузки. Шила сукні на шкільні вечори.
    На вихідні, коли мама виходила теревенити з сусідками на вулицю, одна з них вичитувала їй:
    – Ну що ти її балуєш? Тільки вона щось задумала звечора, а ти вже зранку їй пошила. Будь-яку примху виконуєш! Купи ото шкільну форму – і нехай ходить, як всі. А то виросте егоїсткою.
    Мама посміхалась. Шкільна форма колола тіло, мала грубі шви й була негарною.
    У нас, хто жив недалеко від Молдови, був «привілей» – їздили до Кишинева і там скуповувалися. Моє покоління дівчаток, покоління наших мам і бабусь виросло в «молдавських» тапочках. Зручна взувачка, з яскравим верхом у квіточках та білою гумовою підошвою. І я казала своїй учительці, що все життя буду носити молдавські тапочки! Тому що взуття, яке продавалося в радянських магазинах, не можна було взувати апріорі. Вчителька дивилася на мене сумним поглядом: – Будеш в молдавських тапках в університет ходити?
    Мамі було трохи легше, аніж її подружкам – вона собі шила одяг. Майже весь. У тому числі пальто і куртки. І ще навчилася шити ковдри. І постільну білизну. І купальники.
    Тому що купити все це було не просто проблематично, а часто неможливо. У країні будували комунізм, готувалися захищатися від американців і вирощували новий вид радянських людей.
    Перед 10 класом ми поїхали з мамою купувати мені джинси. Перші. Тодішні модні «банани- варьонки». Боялися, що нас обдурять, ходили міряти в якісь смердючі під’їзди, де нас підганяли і шепотіли, що «мєнти йдуть». 200 карбованців – дві мамині заробітні плати. Але я повернулась модною. Правда, штани ті були трохи затісними. Але ж гарними! Тому одягала їх, лежачи на підлозі.
    А ще мама купувала якусь вовну, мила її, сушила, потім здавала на місцеву суконну фабрику, а звідти привозила мені дивного зеленого кольору кофти. Чомусь кожного разу зелені. І казала, що інші кольори – ще страшніші.
    Я пам’ятаю, якою щасливою була мама, коли виходило купити болгарську зубну пасту «Поморін» і шампунь. Бо миття голови сирим яйцем якось не додавало блиску і краси.
    Пам’ятаю, що по нормальні труси требу було їхати до Одеси – і то не факт, що привезеш. По все треба було їхати до Одеси. Бо там був «Привоз» з «самопалом», який виробляли «цеховики» –імітація модних виробів. І в Одесі була «товкучка», де продавали неймовірно красивий одяг із «американських посилок». За неймовірними цінами.
    А якось, на початку 80-х, моя мама поїхала в Москву, до родичів. Була там 5 днів, три із них провела в чергах у ГУМі. Цілий день стояла за чоботами для мене. Купила. Вони виявилися на розмір меншими. Але я стійко носила, трохи прим’явши задник.
    У мами був один парфум – «Ландыш». Я і досі пам’ятаю той запах. І запах «Красной Москвы», яку мама теж привезла з Москви, їй там подарували. Нудотний запах, але мама берегла на свята – дорого ж!
    Про колготки я можу написати цілий трактат. Як фарбувати в потрібний колір у домашніх умовах і як не переборщити з йодом. Як акуратно штопати і одягати під брюки. Як витримувати в морозилці, бо хтось сказав, що так вони стануть міцнішими.
    Моя мама в свої 35-38 років носила хебешні колготи, бо капронові були одні, і я вже починала ходити на танці – мені ж потрібніше!
    Мені подружка в 91-му році надіслала посилку з-за кордону – там було пар 20 колготок. Я плакала від щастя. І перший раз надягла цілі колготки під джинси…
    Наші мами хотіли бути гарними. Хтось сказав сусідці, що добра зачіска виходить, якщо волосся, перед тим, як накручувати на бігуді, змочувати в пиві. Як же вони потім смерділи Жигулівським пивом – ці молоді, красиві жінки з дивно накрученими «зачісками».
    А плювати в засохлий «брасматік» – польську туш для вій, розтягуючи термін її життя?
    А прати шматки старого простирадла, якими жінки користувалися під час менструацій, тому що вати і бинтів не було в аптеках узагалі! І лише щасливиці й допущені до дефіциту могли купити пакунок вати і почувати себе до біса цивілізованими. Звідки було знати, що Ерл Хаас винайшов гігієнічні тампони ще у 1929 році?!
    А не могти роками купити звичайні шкарпетки… Я пам’ятаю час, коли продавали по 2 пари в руки. І поради в настінному відривному календарі, як правильно штопати шкарпетки, щоб це було непомітним.
    А мохерові шапки і берети? Вулицями сіл і міст ходили жінки в однакових головних уборах, часто одного і того ж кольору. В залежності, який мохер привозили моряки з рейсів.
    Чоловіки теж ходили в усьому однаковому. Піджаки, штани, чорні туфлі навіть влітку. Яскраво я пам’ятаю еру турецьких светрів. Але то вже починалася ліберальна економіка ��
    Я розглядаю світлини часів молодості своєї мами. На них – красиві молоді жінки. В однакових болоньєвих плащах, однакових «газових» хустинах, однакових чорних «лодочках».
    - А більше нічого і не було, – зітхає мама. – Ми були такими бідними! І, навіть якщо були гроші, то не було що на них купувати. Не хочу і ніколи не хотіла в Радянський Союз. Я там була. Мені там не сподобалось.
    Я везу мамі з усіх своїх поїздок одяг – футболки, брюки, блузки, куртки. Вона радіє, як мала дитина, але кожного разу мені каже:
    – Ну навіщо ти витрачаєш гроші? Скільки мені потрібно того одягу? Я ж нікуди не ходжу!
    І гірко та ностальгійно зітхає:
    – От якби мені оці всі наряди тоді, коли я була молодою!.. Я нічого путнього так і не зносила…
    Коли я слухаю балачки про «прекрасне життя і перспективу» в країні, яка все своє існування якщо не знищувала, то гнобила своїх громадян, нівелювала почуття гідності та обмежувала навіть побутовий вибір, я жалкую, що не існує машини часу. Щоб повернути ностальгуючих туди, де всі зусилля йшли не на розвиток, не на спілкування з власними дітьми, не на читання книжок, яких теж не можна було дістати. Туди, де життя було спрямоване на черги, виживання, сіру і безпросвітну нужденність, відкладання грошей на вічно дефіцитну меблеву «стінку».
    Наші батьки, наші бабусі і дідусі, і навіть трохи моє покоління, всі ми жили в парадигмі виживання. І лише наші діти вирвалися. Наші діти – це інший всесвіт. І назад вони вже не повернуться. Після 2014 року точно не повернуться.
    … В гардеробі моєї 75-літньої мами є рожева куртка. Така, яку вона б могла собі купити 50 чи 40 років тому. Могла б. Якби не жила в Радянському Союзі.
    Зоя Казанжі
    "Вони всі там вживають наркотики?": Депутат Європарламенту фон Крамон.

  7. Вверх #59227
    Посетитель Аватар для Pinnochet
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    265
    Репутация
    276
    Все так. Но вот пародокс - в советских магазинах ничего не было, но в холодильниках было все.
    Народ безмолвствует.

  8. Вверх #59228
    Не покидает форум Аватар для Alexcat
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    13,495
    Репутация
    7942


    И как всегда пионер, чисто русское слово! И галстук от бойскаутов США. Один безмозглый плагиат. Где-то что-то под смотреть и кривыми руками повторить.
    Страна без собственного мозга, главное Украине не скАтится в такой-же режим, берём что-то тупо копируем и гордимся.

    Своих умных и талантливых гнобим чтобы сбежали и были признаны на чужбине.
    Последний раз редактировалось Alexcat; 21.01.2024 в 08:58.
    Sons Of Anarchy

  9. Вверх #59229
    Посетитель Аватар для Pinnochet
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    265
    Репутация
    276
    По беспросветности и убогости того времени можно поспорить. Да, улицы были серыми, сервис крайне ненавязчивый, очереди..
    Но! Если немного изменить сознание - и жизнь начинала играть другими красками. Да, сухой колбасы по 3р за кило не было. Балыков и сервилатов тоже. Но кто мешал пойти на рынок и купить все это из-под полы но дороже? Без очередей и в любом кол-ве? Те же вещи фирменные - все было. Только плати. Могут спросить - а откуда брать деньги на все? Отвечу - шевелиться. Или как тогда говорили - крутиться. Деньги буквально валялись под ногами - только собирай в лукошко. Главное было не зарываться и не лезть в валюту, золото (песок) и камни. Про оружие и наркоту я вообще молчу. Это уже явный криминал. Но и цивильной работы хватало выше крыши.
    По перспективам роста в карьере тоже лифты работали. Вот мы - молодые специалисты после института работали по распределению на огромном заводе в сибири. Но были там от одного могучего треста как курирующая организация. Т.е. местное начальство нам было до фонаря. За три года изучили оборудование, документацию.. в общем стали уже не молодыми специалистами..Семьи появились, дети. И стали нас "покупать" главный инженер и иное начальство - квартиру дадим, только дом сдали - хоть завтра вселяйся, вот должность - начальником службы.. Если заочно получишь второе высшее экономическое и подашь в партию - рекомендуем в бюро райкома, а там как пойдет.. Свои-то все кадры в основном бывшие сидельцы или спившиеся маргиналы, которым только гамырой глаза залить и идти резать кого-нибудь. Так что не все так было скучно, как рассказывают. Просто психология была тогда у большинства "советская", сиречь психология иждивенца.
    Последний раз редактировалось Pinnochet; 21.01.2024 в 09:18.
    Народ безмолвствует.

  10. Вверх #59230
    Гражданин начальник


    Аватар для ПЧ.Петро Чорномор
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одеса, Рідна, Україна.
    Возраст
    55
    Сообщений
    32,508
    Репутация
    22055
    Цитата Сообщение от Alexcat Посмотреть сообщение
    [/img][/url]

    И как всегда пионер, чисто русское слово! И галстук от бойскаутов США. Один безмозглый плагиат. Где-то что-то под смотреть и кривыми руками повторить.
    Страна без собственного мозга, главное Украине не скАтится в такой-же режим, берём что-то тупо копируем и гордимся.

    Своих умных и талантливых гнобим чтобы сбежали и были признаны на чужбине.
    Пионер, тоже пришлое слово, им "там" как раз тоже называли различных скаутов, как синоним. И нынешние скауты тоже вполне справедливо могут называться пионерами.
    Отдание пионерской чести:

    (Кадр из сериала Хор (2019).).
    По сути -- реконструкция: эти юные девчонки на фото и близко не знали, что такое пионерия. Они даже не дочки, а внучки тех, кто был советским пионером.
    (Тоже мне, костюмеры-гримёры, что называется. Рубашки на два размера больше, да юбки без ремней, вот вот упадут. А ремни пионерские были. У меня такой был [на шорты], стандартный, с пионерской бляхой по типу армейской, как и сам ремень ("деревянного" типа), но только всё в меньших масштабах).
    Последний раз редактировалось ПЧ.Петро Чорномор; 31.01.2024 в 21:14.
    Даже большая королевская печать не сможет повлиять на реальность.

  11. Вверх #59231
    Не покидает форум Аватар для Alexcat
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    13,495
    Репутация
    7942
    Цитата Сообщение от ПЧ.Петро Чорномор Посмотреть сообщение
    Пионер, тоже пришлое слово, им "там" как раз тоже называли различных скаутов, как синоним. И нынешние скауты тоже вполне справедливо могут называться пионерами.
    Та это сарказм был))) конечно пионер это спионереное слово.
    Sons Of Anarchy

  12. Вверх #59232
    Чёрти что и чёрти как


    Аватар для Joozy
    Пол
    Мужской
    Возраст
    37
    Сообщений
    45,589
    Репутация
    20430
    Цитата Сообщение от Alexcat Посмотреть сообщение
    Та это сарказм был))) конечно пионер это спионереное слово.
    Магнитофон это
    Труп кукурит бабушка моя

  13. Вверх #59233
    Душніла форумна


    Пол
    Мужской
    Сообщений
    6,426
    Репутация
    2659
    Цитата Сообщение от Pinnochet Посмотреть сообщение
    Все так. Но вот пародокс - в советских магазинах ничего не было, но в холодильниках было все.
    Этот "парадокс" был следствием того, что было всё, у тех, кто мог себе позволить поехать в города высшей категории снабжения! И там отстоять в гигантских очередях, скупая, что только возможно!
    Я в Москве тратил день-два, чтобы отправить в Киев посылки с апельсинами! Маме, сестре, теще, жене... Чай, кофе... Колбасу... Гречку... Бл-ди! Чтоб они сдохли все! Потом пробился в Госпалан, и ездить в Москву уже за продуктами не нужно было... Мог на месте покупать... Суки! Ненавиджу! Й досі! Комуняки!
    "Борітеся - поборете"
    "Русофобії не буває забагато"
    "Слава Україні"

  14. Вверх #59234
    Не покидает форум Аватар для sashav
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Єдина Україна
    Возраст
    51
    Сообщений
    22,571
    Репутация
    35400
    Цитата Сообщение от Ніколи Посмотреть сообщение
    Этот "парадокс" был следствием того, что было всё, у тех, кто мог себе позволить поехать в города высшей категории снабжения!
    А це взагалі перл!
    Уявляєте, як би це малось на увазі США. Вашингтон і Маямі наприклад, чи якийсь Джексонвіль....
    А в сАлАвецком сАюзе, це нормально виглядало...
    "Вони всі там вживають наркотики?": Депутат Європарламенту фон Крамон.

  15. Вверх #59235
    Душніла форумна


    Пол
    Мужской
    Сообщений
    6,426
    Репутация
    2659
    Цитата Сообщение от sashav Посмотреть сообщение
    А це взагалі перл!
    Уявляєте, як би це малось на увазі США. Вашингтон і Маямі наприклад, чи якийсь Джексонвіль....
    А в сАлАвецком сАюзе, це нормально виглядало...
    Нічого дивного: який СРСР був на фоні нормальних держав,
    так виглядало і все, що відбувалось в цьому дурдомі.
    Нічого незвичайного...
    "Борітеся - поборете"
    "Русофобії не буває забагато"
    "Слава Україні"

  16. Вверх #59236
    Пекельні борошна

    Аватар для vado
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    41,564
    Репутация
    145507
    Moscovia delenda est!

  17. Вверх #59237
    Постоялец форума Аватар для Mangust
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    2,118
    Репутация
    2152
    Як заощадити 7 млрд, щоб втратити 700 млрд - (С) Зеленський

  18. Вверх #59238
    Постоялец форума Аватар для Mangust
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    2,118
    Репутация
    2152
    Як заощадити 7 млрд, щоб втратити 700 млрд - (С) Зеленський

  19. Вверх #59239
    User banned
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    29
    Репутация
    21
    а за Урэмя нэзалэжности от цей ГУЦУЛ скильки квартир получил бэзкоштовных от дэржавы?Ну хоть-бы одну самую всраненькую дали?

  20. Вверх #59240
    Душніла форумна


    Пол
    Мужской
    Сообщений
    6,426
    Репутация
    2659
    Цитата Сообщение от rufus1980 Посмотреть сообщение
    а за Урэмя нэзалэжности от цей ГУЦУЛ скильки квартир получил бэзкоштовных от дэржавы?Ну хоть-бы одну самую всраненькую дали?
    По-перше, пиши на знайомій тобі мові! А по-друге, ніхто, нікому, нічого не повинен надавати безкоштовно!
    "Борітеся - поборете"
    "Русофобії не буває забагато"
    "Слава Україні"


Ответить в теме
Страница 2962 из 2964 ПерваяПервая ... 1962 2462 2862 2912 2952 2960 2961 2962 2963 2964 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения