Український календар

  1. audit_n
    audit_n
    прошу приєднуватись та відзначати визначні календарні дати
  2. audit_n
    audit_n
    Сьогодні День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

    У День української писемності та мови за традицією:
    покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
    відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
    заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
    стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України (до 2010 року) та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. з 20 країн світу.
  3. audit_n
    audit_n
    22 Листопада в Україні відзначається День Свободи. Свято встановлено «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, та на підтримку ініціатив громадськості…» згідно з Указом Президента України «Про День Свободи» від 19 листопада 2005 р. № 1619/2005.
  4. audit_n
    audit_n
    День па́м'яті же́ртв голодоморів́ — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

    Традиційно, в День пам'яті жертв голодоморів перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
    До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак, після відкриття Національного меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні, була перенесена туди.

    О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.
  5. audit_n
    audit_n
    15 травня 2003 року Верховна Рада України в офіційному зверненні до народу України визнала Голодомор актом геноциду, але не прийняла постанови, поданої на її розгляд, щодо цього питання, обмежившись лише офіційним зверненням, що майже не має юридичної цінності. Напередодні прийняття звернення, віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник, представляючи депутатам доповідь про Голодомор, зазначив:
    «Ми мусимо донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським Голокостом. Це був свідомий геноцид українського народу, який наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість»
  6. audit_n
    audit_n
    28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який трактує події 1932—1933 років, як геноцид українського народу. Рішення було ухвалене 233 голосами. Від Партії регіонів проголосувало 2 депутати (Ганна Герман і Тарас Чорновіл), від БЮТ — 118, від блоку «Наша Україна» — 79, від Соцпартії — 30, позафракційних — 4. Фракція комуністів за законопроект, поданий Президентом України, не голосувала у повному складі.
    Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу і засудили:
    Австралія
    Андорра
    Аргентина
    Бразилія
    Ватикан
    Грузія
    Еквадор
    Естонія
    Іспанія
    Італія
    Канада
    Колумбія
    Латвія
    Литва
    Мексика
    Парагвай
    Перу
    Польща
    Словаччина
    США
    Угорщина
    Чехія
    Чилі
  7. audit_n
    audit_n
    У листопаді 2003 року 58-ма сесія Генеральної асамблеї ООН ухвалила «Спільну заяву з нагоди 70-ої річниці Великого голоду 1932—1933 років», де він визнавався національною трагедією українського народу. За ухвалення Спільної заяви проголосували 64 держави-члени ООН, у тому числі Росія.
    23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.
  8. audit_n
    audit_n
    28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам'яті загиблих в результаті голоду 1932-1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам'ять загиблих від голоду і засудивши жорстоку політику сталінського режиму. ПАРЄ також зазначила, що «в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної Ради».
    Геноцидом українського народу Голодомор визнають католицька церква, Константинопольська православна церква, Українська православна церква — Київський патріархат, Українська православна церква (Московського патріархату) та Українська автокефальна православна церква.
  9. Кот Да Винчи
    Кот Да Винчи
    Доповню дещо...
    22 листопада - День Свободи. День, що знаменує початок нової демократичної доби в історії України з 2004 року і є днем Перемоги над хамством влади і відправною точкою для справжньої євроінтеграції країни.
    А День пам'яті жертв голодоморів це той день, що є святим для кожного українця, незалежно від віри, політичних поглядів чи соціального стану.
  10. audit_n
    audit_n
    Сьогодні 1 грудня - День національної єдності з нагоди Всеукраїнського референдуму-1991, коли понад 90% громадян висловились за незалежність України. 20 років тому відбувся Всеукраїнський референдум 1991 року — загальнонаціональний референдум на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «За».
Показано с 1 по 10 из 15
Социальные закладки