Тема: На захист української мови

Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 20 из 47
  1. Вверх #1
    Постоялец форума Аватар для Norman
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Деревня Климовка
    Сообщений
    2,257
    Репутация
    250

    По умолчанию На захист української мови

    ІРИНА ФАРІОН. Лише радикальна мовна політика здатна врятувати нашу країну


    Досить, щоб Тягнибок був один у полі воїн. Він має привести з собою до парламенту легіон бійців, які усвідомили потребу духовного повстання.

    Цей вислів мовознавця Ірини Фаріон бурхливими оплесками зустріли учасники позачергового з’їзду Міжнародної громадської організації „Конгрес захисту української мови”, який пройшов у Києві. Зокрема, на з’їзді розглядалася проблема агітації деякими учасниками передвиборчої кампанії за надання російській мові статусу другої державної.

    Кандидат у народні депутати від списку Всеукраїнського об’єднання „Свобода” Ірина Фаріон констатувала, що „українська мова – одна з найполітичніших мов світу хоча б через те, що від XVI до XX століття вона заступала собою відсутність держави”.

    „Мова – це політика, через те що вона є владою над людським мисленням. А мислення – цілковито виражає потреби приватного та суспільного життя”, - зазначила Фаріон.

    „Натомість тепер, - переконана Фаріон, – держава своїм начебто невтручанням у розігрування мовної карти насправді загрожує українській мові, а точніше – самій собі. Бо ж мова – це найвищий духовний рівень її суверенітету”.

    „У такий спосіб мовна політика – це повернення нації глибинної ідентичності на рівні мислення. За такої ситуації лише радикальна мовна політика здатна врятувати нашу країну”, - завершила свій виступ кандидат у народні депутати від списку Всеукраїнського об’єднання „Свобода” Ірина Фаріон.
    P.S.

    На нашому форумі дуже багато ворогів української мови. Я вже достатньо переконався, що це люди які нездатні вивчити не тільки українську, але й будь-яку іншу. Для них потрібно прийняти державну програму яка б з одного боку була кнутом, а з іншого пряником. Можливо після цього - ці люди почнуть з повагою відноситись до мови країни в якій живуть. Яка ваша думка з цього приводу?


  2. Вверх #2
    На нашому форумі дуже багато ворогів української мови. Я вже достатньо переконався, що це люди які нездатні вивчити не тільки українську, але й будь-яку іншу. Для них потрібно прийняти державну програму яка б з одного боку була кнутом, а з іншого пряником. Можливо після цього - ці люди почнуть з повагою відноситись до мови країни в якій живуть. Яка ваша думка з цього приводу?
    Я тя прошу, сиди в своей западенщине и не учи нас, одесситов, как жить. Провозглашай свои нравоучения с горы Яворины :lol:

  3. Вверх #3
    User banned Аватар для Арсен
    Адрес
    Министерство Добрых Дел и Хороших Поступков
    Сообщений
    928
    Репутация
    20
    Norman, хоть я и являюсь русскоязычным, но с уважением отношусь к украинскому языку. Если я попадаю в украиноязычную среду, то без труда могу переключиться и говорить по-украински. Я уверен, что просто нельзя идти ни на какие уступки, нужно внедрять украинский язык, чтобы новое поколение с детства привыкало. Нужно вести такую политику, чтобы через лет 20-30 на Юге и на Востоке тоже общались на украинском языке. О двуязычии и речи быть не может!

  4. Вверх #4
    Не покидает форум Аватар для novic
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    46
    Сообщений
    14,841
    Репутация
    3806
    Norman, хоть я и являюсь русскоязычным, но с уважением отношусь к украинскому языку. Если я попадаю в украиноязычную среду, то без труда могу переключиться и говорить по-украински. Я уверен, что просто нельзя идти ни на какие уступки, нужно внедрять украинский язык, чтобы новое поколение с детства привыкало. Нужно вести такую политику, чтобы через лет 20-30 на Юге и на Востоке тоже общались на украинском языке. О двуязычии и речи быть не может!
    СОГЛАСЕН!
    С дураками не спорю.

  5. Вверх #5
    Не покидает форум Аватар для novic
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    46
    Сообщений
    14,841
    Репутация
    3806
    1922-1991...,

    Я тя прошу, сиди в своей западенщине и не учи нас, одесситов, как жить. Провозглашай свои нравоучения с горы Яворины
    ТЫ ХАМ!
    С дураками не спорю.

  6. Вверх #6
    Постоялец форума Аватар для Operator
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Чернігів
    Возраст
    44
    Сообщений
    1,328
    Репутация
    219
    Питання про мову взагалі неправильно ставиться.
    Чому питання звучить "за" російську державну?
    Я б ставив питання інакше: а) ЗА єдину державну українську; б) проти єдиної державної української
    Психологічні ньюанси.

    Так от, я ЗА при такому формулюванні питання.
    Чому:
    Зі свого кількарічного досвіду спілкування по форумах на дану тему основний аргумент "за" ганебне двуязичіє - "мы русскоязычные, хочем второй государственный". Також часті вигуки про те, що начебто більшість розмовляє російською. Але зв'язку між розмовним суржиком (чим насправді говорить більшість ) і зміною першого розділу Конституції ніхто з них не наводить.
    Ну а раз бажання є, то можна протиставити таке ж бажання з точністю до навпаки, плюс до того деякі серйозні об'єктивні речі.
    Просто перерахую:
    1) Серед двох сотень країн світу можна порахувати на пальцях приклади країн, де поряд з мовою корінного народу є державною мова іншого.
    2) Приклад Білорусі як найбільш підходящий для порівняння. Білоруська мова на шляху до забуття.
    3) Поширення сфер вжитку російської мови - поширення впливу Росії. Це не страшилки, вигадані укр. націоналістами, а політика Росії, що відверто озвучується.
    4) Великі фінансові втрати на введення другої державної, одноразові і надалі постійні.
    5) Втрати часу на вирішення роздутого другорядного питання в той час коли є реальні проблеми
    6) Виникнення непотрібних проблем у законодавчій, судовій сфері, і т.д. "Дєлопроізводство" взаємодіючих суб'єктів різними мовами і всі "витєкающіє".
    7) Даний перелік не є вичерпним.

    Аргументи прихильників "двуязичія" не йдуть ні в яке порівняня з цим.

    Щодо вивчення української.
    На власному досвіді можу сказати, що вчити її НЕ ТРЕБА. Достатньо читати, слухати. І можливо мінімум практики при бажанні. Я НЕ вчив. Тобто "зубріння" правил у школі вивченням мови я не вважаю.
    Нет лучшего средства для создания идиотов, чем алкоголь (Emil Kraepelin)

  7. Вверх #7
    Постоялец форума Аватар для Voo-Doo
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Ode$$a
    Сообщений
    1,827
    Репутация
    280
    украинский язык не для Одессы!!!!

  8. Вверх #8
    Постоялец форума Аватар для Operator
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Чернігів
    Возраст
    44
    Сообщений
    1,328
    Репутация
    219

    По умолчанию Re: На захист української мови

    Наведу деякі приклади.

    korespondent.net: Литвин: Офіційний статус російської мови в Україні може призвести до втрати державності
    Сподіваюся, тут нікому не заважає державність?

    Приклади втручання іншої держави у справи України на основі того, що у нас є російськомовні (тобто розмовляючі суржиком, який більше схожий на російську):

    Путін: ЄС – це ж поділ народу!
    Президент Росії Володимир Путін вважає, що у питанні вступу України до Європейського союзу є гуманітарний аспект, що може викликати проблеми.
    "Якщо Україна ввійде до Шенгенської зони, буде певна проблема. Адже там, в Україні, живе, наскільки мені відомо, не менше 17% російського населення. Це ж поділ народу! Це нагадує поділ Німеччини на східну і західну!" - сказав він на зустрічі в Ганновері (ФРН) з керівниками російських і німецьких засобів масової інформації.

    Україна не одна з подібними претензіями Росії. З виступу ще одної з "перших осіб" Росії:
    «Утверждение границ русского мира — это и отстаивание, и укрепление национальных интересов России».
    ... Поэтому я просто обращусь к психолингвистическому опыту других народов. Процитирую, например, жену президента России (газета «Известия», 27 октября 2000 года). Это, можно сказать, образец отношения к родному языку.

    В своем выступлении в Петербурге, на всероссийской конференции «Русский язык на рубеже тысячелетий» Людмила Путина сказала:«Русский язык содержит в себе ресурс для развития России». И это правильно. Но ведь тогда получается, что украинский язык ресурса для развития Украины «не содержит». Или это прерогатива исключительно русского языка? Далее жена президента России подчеркнула, что именно на основе «общего языка достигается взаимопонимание между властью и народом, позволяющее говорит об общих ценностях». Но если исходить из этой логики, а она, согласитесь, убедительна, то это означает, что у нашей власти общих ценностей с украинским народом нет. Еще один тезис: «Необходимо утверждать, отстаивать и расширять языковые границы русского мира». «Утверждение границ русского мира, — разъясняет Людмила Путина, — это и отстаивание, и укрепление национальных интересов России». Таким образом, руководство нашего государства, поскольку все оно преимущественно русскоязычное, укрепляет не что иное, как «национальные интересы России». Название статьи в «Известиях»: «Население — 288 миллионов», потому что хотя на самом деле население в России почти вдвое меньше, но на том основании, что: «Сегодня русский язык считают своим родным 288 миллионов человек», Россия и их считает своим населением. «Русский язык объединяет людей в русский мир — совокупность говорящих и думающих на этом языке», — продолжает Людмила Путина. И делает вот такой интересный вывод: «Границы русского мира проходят по границам употребления русского языка».

    Возникает вопрос: а где же тогда проходят «границы украинского мира», если «границы русского» проходят в Украине даже по коридорам власти?* (Стаття датована квітнем 2003 року - Operator)

    Сказать бы, что это личное мнение Людмилы Путиной, а не экспансия и не государственная доктрина, неосмотрительно озвученная женой президента России, — но вот недавно в Санкт-Петербурге состоялась международная конференция «Русский язык как язык межнационального общения в странах Содружества». Это был Форум представительный, с участием «ученых, парламентариев и чиновников из бывших республик СССР». Привожу отрывки: «По мнению участников, сегодня русский язык не просто представляет «великую коммуникативную ценность», но и является фактором внешнеполитической активности России. Поэтому резкое сокращение русскоязычного пространства негативно влияет на авторитет страны»

    Джерело: Газета "День", № 76, квітень 2003 року

    pravda.com.ua: Українська мова - це не хрін моржовий
    Звідки це формулювання – "російської та інших"? Чому не просто "мов національностей" або "нацменшин"? Чому росіянин у нас – росіянин, а кримський татарин – "інший"?
    ... ваші народи, ваші культури, ваші мови намагаються чергового разу дискримінувати, встановивши табель про ранги національностей
    Це також питання цікаве: чомусь, якщо росіяни тут кажуть про другу державну мову іншої країни, то це називається "захист прав людини", а коли українці кажуть про власну мову в себе вдома, то це націоналізм (якщо не щось "крутіше")...

    Так от, думаю всяким проповідникам "двуязичій" ніяк не зрозуміти, що вони не є національністю якогось першого гатунку, для якої на інших етнічних землях повинні влаштовувати ЇХ мову державною і т.д., і т.п.
    Нет лучшего средства для создания идиотов, чем алкоголь (Emil Kraepelin)

  9. Вверх #9
    Постоялец форума Аватар для Operator
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Чернігів
    Возраст
    44
    Сообщений
    1,328
    Репутация
    219
    Цитата Сообщение от Voo-Doo
    украинский язык не для Одессы!!!!
    Вот и ладушки.
    Персонально тебе, дабы успокоить горячую русскую голову, разрешаю никогда не говорить в Одессе на украинском.
    Нет лучшего средства для создания идиотов, чем алкоголь (Emil Kraepelin)

  10. Вверх #10
    Постоялец форума Аватар для Voo-Doo
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Ode$$a
    Сообщений
    1,827
    Репутация
    280
    Цитата Сообщение от Operator
    Цитата Сообщение от Voo-Doo
    украинский язык не для Одессы!!!!
    Вот и ладушки.
    Персонально тебе, дабы успокоить горячую русскую голову, разрешаю никогда не говорить в Одессе на украинском.
    со своими разрешениями пошел ты куда подальше.. и там пропагандируй украинский язык..

  11. Вверх #11
    User banned
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    5,665
    Репутация
    468
    Цитата Сообщение от Voo-Doo
    со своими разрешениями пошел ты куда подальше.. и там пропагандируй украинский язык..
    [MOD]
    предупреждение за хамство.

  12. Вверх #12
    Частый гость
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    591
    Репутация
    16
    Русский язык имеет право на жизнь и он должен существовать как государственный в Украине.

    Украинский язык я тоже уважаю и мне нравится общаться с людьми, которые говорят на чистом украинском языке, а не на каком-то суржике. Но насильственное навязывание украинского сразу вызывает отторжение и для меня он сразу превращается в "телячу" мову. Нормальная реакция меж прочем, как говорят психологи агресия вызывает ответную агрессию. Ведут вторым государственным русский, сразу начну больше читать украинских книг и чаще общаться на украинском, и на форуме каждый второй пост буду писать на украинском. А если будут и дальше проталкивать идею одной державной мовы - буду из вредности только русский использовать.

  13. Вверх #13
    Не покидает форум Аватар для novic
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    46
    Сообщений
    14,841
    Репутация
    3806
    Voo-Doo,
    украинский язык не для Одессы!!!!
    Какой ещё не для Одессы? шоб я был в курсе. А то ещё заговорю не на том, поколотят
    :war_head:
    Опубликуйте список враждебных языков, я как одессит хочу знать

  14. Вверх #14
    Не покидает форум Аватар для novic
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    46
    Сообщений
    14,841
    Репутация
    3806
    А если будут и дальше проталкивать идею одной державной мовы - буду из вредности только русский использовать.
    Ну так пожалуйста, а кому от этого плохо будет?
    С дураками не спорю.

  15. Вверх #15
    Не покидает форум Аватар для Iрися
    Пол
    Женский
    Адрес
    ріднесенька Одеса
    Сообщений
    9,497
    Репутация
    1264
    Hermann,
    Но насильственное навязывание украинского сразу вызывает отторжение и для меня он сразу превращается в "телячу" мову.
    А де межа захисту моїх інтересів і "примусом"?!
    Як тільки починають захищати мої інтереси як носія державної мови, одразу кричать про обмежання російської...
    Навіть найкращі стають згодом катами

  16. Вверх #16
    Частый гость
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    591
    Репутация
    16
    А де межа захисту моїх інтересів і "примусом"?!
    Як тільки починають захищати мої інтереси як носія державної мови, одразу кричать про обмежання російської...
    чего то не улавливаю взаимосвязи. Мне кажется что ваши интересы защищены, никто вам не запрещает разговаривать на украинском языке, никаких репрессий за использование украинского языка нет, литературы и фильмов полно, в государственных учреждениях вся документация ведется на родном украинском. В чем же проблема? Хочется чтоб все вокруг говорили тоже только на украинском? Попахивает принудиловкой в лучших советских традициях.

  17. Вверх #17
    Не покидает форум Аватар для Iрися
    Пол
    Женский
    Адрес
    ріднесенька Одеса
    Сообщений
    9,497
    Репутация
    1264
    Hermann,
    чего то не улавливаю взаимосвязи. Мне кажется что ваши интересы защищены, никто вам не запрещает разговаривать на украинском языке, никаких репрессий за использование украинского языка нет, литературы и фильмов полно, в государственных учреждениях вся документация ведется на родном украинском. В чем же проблема?
    Угу... Спробуй в Одесі пошукати газетку українською мовою, книжку пристойну українською мовою, місцеві новини подивитися українською мовою, школу з викладанням всіх предметів українською мовою.
    А як тільки почало з'являтися вищеперераховане в Одесі, так почалися крики: ґвалт! Українізація.
    Я не вимагаю, щоб всі розмовляли українською мовою. Кожен має право розмовляти тією мовою, якою краще володіє та хоче.
    Але ж у мене також є права. І чому б державі їх не захистити...
    Навіть найкращі стають згодом катами

  18. Вверх #18
    Частый гость
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    591
    Репутация
    16
    Iрися, в газетных киосках газет на украинском всегда много, только правда пишут там всякую ерунду. А вот гламурных журналов на украинском нет, это правда. Так ведь это определяется спросом - ну не покупают украинскую глянцевую периодику.

    И местные новости тоже на украинском выходят вперемежку с русскими, лично я по ГЛАСу смотрю. Так что не надо возмущаться.

    И книг на украинском языке тоже полно (по крайней мере в доме книги весьма много), вон даже Пушкина на украинском изучают в школе (какой идиот до такого додумался) и школ на украинском в Одессе в несколько раз больше чем русских школ (это официальная статистика)

  19. Вверх #19
    Не покидает форум Аватар для Iрися
    Пол
    Женский
    Адрес
    ріднесенька Одеса
    Сообщений
    9,497
    Репутация
    1264
    Hermann, Любий друже, це все сьогодні. Тобто потроху українське починає з'являтися. І я тільки воно починає з'являтися починаються розмови про українізацію.
    Ще кілька років тому ані газет, ані новин по ТВ українською мовою не було ВЗАГАЛІ.
    Щодо книжок, то знайти можна щось попсове. Цікаву сучасну українську книжку в Одесі знайти майже нереально...
    Ви просто ніколи не стикалися з цим, тому Вам здається, що все є і все в порядку.
    Навіть найкращі стають згодом катами

  20. Вверх #20
    User banned
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса - Мама
    Сообщений
    8,641
    Репутация
    2187
    сколько еще можно оазводить топиков в стиле "На захист української мови" ??? клоуны... закрыть нафиг !


Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения