Одесса: 28°С (вода 23°С)
Киев: 24°С
Львов: 21°С
Media-Club

Тема: Регистрация ЧП

Ответить в теме
Показано с 1 по 14 из 14
 1. Вверх #1

  Exclamation Регистрация ЧП

  ЧП - частное предприятие (юр. лицо)

  1. Какой список документов нужен для регистрации?
  2. Может ли домашний адрес выступить в роли юридического?
  3. Обязательно ли быть собственником квартиры, чтобы регистрировать юр. адрес на неё?


  Тему подобную видел, но там всё очень сумбурно.
  Последний раз редактировалось Lestatinkko; 27.08.2008 в 16:06.


 2. Вверх #2
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от Lestatinkko Посмотреть сообщение
  ЧП - частное предприятие (юр. лицо)

  1. Какой список документов нужен для регистрации?
  2. Может ли домашний адрес выступить в роли юридического?

  Тему подобную видел, но там всё очень сумбурно.
  вообще все это ужо было.

  Стаття 24. Документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи
  1. Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:
  заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
  примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
  два примірники установчих документів (от ред. - в случае с ЧП это устав);
  документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

  2. У разі, якщо проводилося резервування найменування юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається чинна довідка з Єдиного державного реєстру про резервування найменування юридичної особи.
  3. У випадках, що передбачені законом, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається (надсилається) копія рішення органів Антимонопольного комітету України або Кабінету Міністрів України про надання дозволу на узгоджені дії або на концентрацію суб'єктів господарювання.
  4. У разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом. (от ред. - это не для ЧП, для него размер уставного капитала не установлен)
  ...
  7. У разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, який відповідає вимогам частини шостої статті 8 цього Закону.
  8. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - сьомою цієї статті.
  9. Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються засновником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт.
  Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження. (от ред. - нотариальная доверенность)
  10. Документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) засновнику або уповноваженій ним особі з відміткою про дату надходження документів.
  Дата надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.
  11. Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо:
  документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;
  документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону;
  до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій;
  документи подані не в повному обсязі.
  документи подано особою, яка не має на це повноважень.
  12. Про залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду засновнику або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження державним реєстратором видаються (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідно до опису.
  Залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду не перешкоджає засновнику або уповноваженій ним особі повторному зверненню до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення цих документів без розгляду.

  (Закон, ВР України, від 15.05.2003, № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців")
  полную версию читайте здеся: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...gi?nreg=755-15

  регистрационные карточки здесь, если сами вдруг надумаете http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...?nreg=za447-07

  2) можно и по домашнему адресу

  місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган);

  (Закон, ВР України, від 15.05.2003, № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців")
  3) собственником быть не обязательно, главное чтоб по этому адресу с исполнительным, представительским и т.п. оргнаом можно было связаться, а то могут ненароком и ликвидировать за ненахождение по месту регистрации.
  Последний раз редактировалось auditor_ya; 27.08.2008 в 16:19.
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 3. Вверх #3
  Спасибо за ответы.

 4. Вверх #4
  Посетитель Аватар для cheburapin
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одеса
  Сообщений
  314
  Репутация
  443
  Будь-ласка, скажіть або підкажіть, де прочитати: зареєструвати фіз.особу можна лише за місцем прописки? Чи можливо дистанційно зареєструватися? Листом, наприклад? І податки сплачувати?
  Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя

 5. Вверх #5
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от cheburapin Посмотреть сообщение
  Будь-ласка, скажіть або підкажіть, де прочитати: зареєструвати фіз.особу можна лише за місцем прописки? Чи можливо дистанційно зареєструватися? Листом, наприклад? І податки сплачувати?
  внимательно читайте - на первые три вопроса ответ выделен в тексте:
  Стаття 42. Документи, що подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи, яка має намір стати підприємцем

  1. Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем та має ідентифікаційний номер, або уповноважена нею особа (далі - заявник) повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання такі документи:

  заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

  копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;

  документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

  нотаріально посвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.

  2. Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомила про це відповідні державні органи, має відмітку у паспорті та намір стати підприємцем, повинна подати виключно особисто:
  заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
  документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

  3. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, якщо вони не передбачені частинами першою та другою цієї статті.

  4. Якщо документи для проведення державної реєстрації подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Фізична особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади, повинна особисто пред'явити державному реєстратору паспорт із відповідною відміткою. Уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

  5. Документи, які подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику з відміткою про дату надходження документів.
  Дата надходження документів на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. (от ред. - т.е. вам вышлют опись)

  6. Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, якщо:

  документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

  документи не відповідають вимогам частин першої та другої статті 8 та частини п'ятої статті 10 цього Закону;

  документи подані не у повному обсязі.

  7. Про залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, без розгляду заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати надходження документів державним реєстратором видаються (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, відповідно до опису.

  Залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, без розгляду не перешкоджає повторному зверненню заявника до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення цих документів без розгляду.

  (Закон, ВР України, від 15.05.2003, № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців")
  налоговая вас сама зарегистрирует, и зарегистрироваться на единый налог тоже сами сможете нужно:
  2. Підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.

  Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

  Орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку зобов'язаний протягом десяти робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво або надати письмову мотивовану відмову.

  Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку.

  Якщо протягом терміну дії отриманого Свідоцтва відповідною місцевою радою змінюються (збільшуються чи зменшуються) ставки єдиного податку, то перерахунок сум платежів за період, за який проведена оплата, не провадиться.

  (Наказ|Порядок, Державна податкова адміністрація, від 29.10.1999, № 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі")
  самое главное суметь заполнить все строки заявления, надо знать для этого каким видом деятельности будете заниматься и иметь на руках решение горсовета об установлении ставок единого налога для вашего вида деятельности в вашей громаде. ЗаяваЕдинщикаФЛ.zip

  а вообще эта тема про ЧП - т.е. про частные предприятия, а не про частных предпринимателей

  ну и разъясните что вы подразумеваете под выражением "сплачувати податки дистанційно" - на общей системе или на едином налоге, имеете ввиду отчитіваться или платить налоги и т.п.?
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 6. Вверх #6
  Посетитель Аватар для cheburapin
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одеса
  Сообщений
  314
  Репутация
  443
  Вибачте, не хотілося починати тему, коли є вже подібна.
  Я прочитала статтю, дякую. Але:
  - вносити реєстраційний збір треба за місцем проживання (в Одесі)?
  - реєстраційну картку брати в Одеському відділі реєстраторів?
  А подавати звіти щоквартальні і сплачувати податки (пенсійний, у податкову) за місцем приписки?
  Я погано в цьому розбираюся, але на фірмі, де працює чоловік, робітників масово переводять на СПД. А чоловік не прописаний в Одесі. Він сам би оформив СПД, просто не хоче їхати в іншу область.
  Дякую за відповідь.
  Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя

 7. Вверх #7
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от cheburapin Посмотреть сообщение
  Вибачте, не хотілося починати тему, коли є вже подібна.
  Я прочитала статтю, дякую. Але:
  - вносити реєстраційний збір треба за місцем проживання (в Одесі)?
  - реєстраційну картку брати в Одеському відділі реєстраторів?
  А подавати звіти щоквартальні і сплачувати податки (пенсійний, у податкову) за місцем приписки?
  Я погано в цьому розбираюся, але на фірмі, де працює чоловік, робітників масово переводять на СПД. А чоловік не прописаний в Одесі. Він сам би оформив СПД, просто не хоче їхати в іншу область.
  Дякую за відповідь.
  Если будете знать реквизиты платежа, то можно оплатить его хоть с Аляски, здесь же и регистрационные карточки: http://www.odessa.ua/departments/298
  вся нормативка здесь, если надо: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...gi?user=a#Find

  Пусть ваш муж регистрируется в Одессе и становиться здесь предпринимателем, в чем вопрос, де-то же он живет?!

  Если муж выберет единый налог, то в пенсионный нужно будет отчитываться раз в год и молжно ничего не платить, токо трудовой стаж будет меньше считаться.
  В налоговую раз в квартал, а оплатить единый можете, хоть на год вперед.
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 8. Вверх #8
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от cheburapin Посмотреть сообщение
  Вибачте, не хотілося починати тему, коли є вже подібна.
  Я прочитала статтю, дякую. Але:
  - вносити реєстраційний збір треба за місцем проживання (в Одесі)?
  - реєстраційну картку брати в Одеському відділі реєстраторів?
  А подавати звіти щоквартальні і сплачувати податки (пенсійний, у податкову) за місцем приписки?
  Я погано в цьому розбираюся, але на фірмі, де працює чоловік, робітників масово переводять на СПД. А чоловік не прописаний в Одесі. Він сам би оформив СПД, просто не хоче їхати в іншу область.
  Дякую за відповідь.
  Если будете знать реквизиты платежа, то можно оплатить его хоть с Аляски, здесь же и регистрационные карточки: http://www.odessa.ua/departments/298
  вся нормативка здесь, если надо: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...gi?user=a#Find

  Пусть ваш муж регистрируется в Одессе и становиться здесь предпринимателем, в чем вопрос, де-то же он живет?!

  Если муж выберет единый налог, то в пенсионный нужно будет отчитываться раз в год и молжно ничего не платить, токо трудовой стаж будет меньше считаться.
  В налоговую раз в квартал, а оплатить единый можете, хоть на год вперед.
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 9. Вверх #9
  Постоялец форума
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  42
  Сообщений
  1,078
  Репутация
  192
  Цитата Сообщение от auditor_ya Посмотреть сообщение
  Пусть ваш муж регистрируется в Одессе и становиться здесь предпринимателем, в чем вопрос, де-то же он живет?!
  Если квартира съемная, то требуется договор аренды, согласие владельца на регистрацию, а также жеки требуют личного присутствия владельца с документами на квартиру.
  Если с договором кое-как можно решить, то согласие владельца на регистрацию получить в некоторых случаях сложно.
  Мне вот своего хозяина квартиры пока не удалось убедить, что моя регистрация никаким образом на его права собственности не влияет.
  Так что это не простой вопрос.
  Кроме того еще накладывается морока с военкоматами и снятие с регистрации с предыдущего места.

  Кстати у меня есть в связи с этими тупыми требованиями вопрос.
  Дело в том, что эти требования вобщем-то не законны (на мой взгляд).
  Есть закон 1382-15, который перечисляет исчерпывающий перечень требований для регистрации. Это два документа: заявление и справка о снятии с регистрации.
  Однако, есть пост-е правительства, 985-2004-п, которым устанавливается форма заявления о регистрации, и в нее впихнули все что только можно, включая номер договора аренды, подпись владельца квартиры (!), и прочую лабудень, а также добавили требование предварительной регистрации в военкомате.

  Вопрос такой: можно ли в судебном порядке опротестовать такую процедуру регистрации и обязать какой нибудь орган местной власти (жек, исполком и пр) зарегистрировать меня просто по заявлению в произвольной форме и справке согласно выше приведенного закона?

 10. Вверх #10
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от 18-я весна Посмотреть сообщение
  Вопрос такой: можно ли в судебном порядке опротестовать такую процедуру регистрации и обязать какой нибудь орган местной власти (жек, исполком и пр) зарегистрировать меня просто по заявлению в произвольной форме и справке согласно выше приведенного закона?
  вообще вопрос больше в тему "Общение юристов"

  Думаю что врядли можно т.к. ст. 6 указанного Вами закона КМ дано такое право:
  Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

  (Закон, ВР України, від 11.12.2003, № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні")
  Вот он и установил как посчитал нужным форму, сама форма требует реквизиты договора аренды, а не его копию, а согласие собственника, не является документом, поэтому требование закона вроде как соблюдается:
  Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

  (Закон, ВР України, від 11.12.2003, № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні")
  перспективы дела мизерны, врядли удастся доказать что КМУ превысил полномочия. Судебной практики нет, а уже бы была, если бы были теоретические шансы на победу
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 11. Вверх #11
  Постоялец форума
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  42
  Сообщений
  1,078
  Репутация
  192
  Цитата Сообщение от auditor_ya Посмотреть сообщение
  перспективы дела мизерны, врядли удастся доказать что КМУ превысил полномочия. Судебной практики нет, а уже бы была, если бы были теоретические шансы на победу
  Спасибо!
  Ну, я вобщем так и предполагал

  Тогда вернемся к теме регистрации СПДФЛ в этом контексте.

  При регистрации в госреестре требуется в рег. карте указать место проживания, а при регистрации в налоговой - предоставить копию паспорта с пропиской, и то же в пенсионном фонде.
  Прокатит ли при регистрации в этих трех органах указать фактический адрес проживания (съемная квартира в Одессе), подтвердив его договором аренды (нотариально оформленным если потребуется) ? (При условии что адрес прописки - деревня в Одесской области)
  Последний раз редактировалось 18-я весна; 10.09.2008 в 23:08.

 12. Вверх #12
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Цитата Сообщение от 18-я весна Посмотреть сообщение
  Спасибо!
  Ну, я вобщем так и предполагал

  Тогда вернемся к теме регистрации СПДФЛ в этом контексте.

  При регистрации в госреестре требуется в рег. карте указать место проживания, а при регистрации в налоговой - предоставить копию паспорта с пропиской, и то же в пенсионном фонде.
  Прокатит ли при регистрации в этих трех органах указать фактический адрес проживания (съемная квартира в Одессе), подтвердив его договором аренды (нотариально оформленным если потребуется) ? (При условии что адрес прописки - деревня в Одесской области)
  а зачем вам надо идти в налоговую и пенсионный регистрироваться?
  у вас конечно есть право пойти туда добровольно и столкнуться с их бюрократией, но это ваше право, а не обязанность!

  сейчас госрегистратор посылает им данные и они (налоговая и ПФ ОБЯЗАНЫ) вас сами ставят на учет, о чем присылают вам уведомление, главное чтоб по месту проживания, которое указали у регистратора вы получили эти уведомления, т.к. если они вернутся им обратно по почте, то они должны будут предпринять меры по установлению вашего места проживания и тогда могут ликвидировать СПД.

  при регистрации на единый налог, копия паспорта тоже не требуется, смотрите пост выше #5.
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 13. Вверх #13
  Постоялец форума
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  42
  Сообщений
  1,078
  Репутация
  192
  Цитата Сообщение от auditor_ya Посмотреть сообщение
  а зачем вам надо идти в налоговую и пенсионный регистрироваться?
  у вас конечно есть право пойти туда добровольно и столкнуться с их бюрократией, но это ваше право, а не обязанность!

  сейчас госрегистратор посылает им данные и они (налоговая и ПФ ОБЯЗАНЫ) вас сами ставят на учет
  Ну кто ж знал то

  Спасибо!

 14. Вверх #14
  Посетитель Аватар для cheburapin
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одеса
  Сообщений
  314
  Репутация
  443
  auditor_ya, дуже дякую!
  Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя


Ответить в теме

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения