Одесса: 11°С (вода 17°С)
Киев: 7°С
Львов: 8°С
Телекомпания ГРАД

Тема: Регистрация иностранца как предпринимателя - подскажите...

Ответить в теме
Показано с 1 по 12 из 12
 1. Вверх #1

  По умолчанию Регистрация иностранца как предпринимателя - подскажите...

  Подскажите - какие особенности регистрации иностранца предпринимателем?

  Нужно сделать всё самому.

  Где находится место регистрации, как сделать идентификационный код?


 2. Вверх #2
  Не покидает форум Аватар для Hightower
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  36
  Сообщений
  9,297
  Репутация
  2791
  ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
  ЛИСТ
  від 12.07.2007 р. N 5119
  Про порядок реєстрації фізичної особи - підприємця іноземцями, біженцями, іммігрантами та особами без громадянства
  Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на непоодинокі звернення стосовно надання роз'яснень щодо можливості проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця іноземцями, біженцями, іммігрантами та особами без громадянства повідомляє наступне.
  Статтею 26 Конституції України встановлено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
  Статтею 50 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) передбачено право фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності, яке вона здійснює за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
  Статтею 129 ГКУ та статтею 2 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (далі - Закон "Про правовий статус іноземців") також встановлено, що іноземці та особи без громадянства при здійсненні господарської діяльності в Україні користуються такими самими правами і мають такі самі обов'язки, як і громадяни України, якщо інше не передбачено цим Кодексом, іншими законами.
  Іноземці та особи без громадянства, відповідно до статті 3 Закону "Про правовий статус іноземців", можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.
  Іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання або прибули для тимчасового працевлаштування, отримують посвідки відповідно на постійне або тимчасове проживання.
  Порядок видачі дозволу на імміграцію, а також посвідки на постійне проживання та вирішення інших питань, пов'язаних з імміграцією іноземців та осіб без громадянства, визначається Законом України "Про імміграцію".
  Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.
  Якщо іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце проживання, вони зобов'язані повідомити про це органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх паспортні документи.
  Відповідно до Конституції та законодавства України іноземцям та особам без громадянства, відповідно до статті 4 Закону "Про правовий статус іноземців", може надаватися притулок.
  Статтею 5 цього ж Закону встановлено, що іноземцям та особам без громадянства може надаватися відповідно до Закону України "Про біженців" статус біженця в Україні.
  Умови в'їзду в Україну встановлені статтею 25 цього ж Закону, згідно з якою іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну за дійсними паспортними документами. При цьому іноземці та особи без громадянства повинні одержати у встановленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачено законодавством України.
  Порядок в'їзду в Україну, виїзду з України і транзитного проїзду через її територію іноземців та осіб без громадянства, оформлення документів іноземцям та особам без громадянства на право перебування в Україні, а також пересування іноземців та осіб без громадянства по території України і вибору ними місця проживання в Україні встановлено Правилами в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р. N 1074 (далі - Правила в'їзду).
  Правила оформлення візових документів для в'їзду в Україну (далі - Правила оформлення), що регулюють процедуру оформлення іноземцям та особам без громадянства віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 р. N 227.
  Відповідно до пункту 17 зазначених Правил оформлення візи оформляються за кордоном дипломатичними представництвами та консульськими установами України.
  У разі звернення фізичної особи або представника юридичної особи, в порядку, встановленому пунктом 20 вказаних вище Правил оформлення, дипломатичне представництво чи консульська установа України або консульське управління МЗС видає іноземцю або особі без громадянства (представнику юридичної особи) паспортний документ з вклеєною візовою етикеткою.
  Віза, згідно з пунктом 2 Правил оформлення - це позначка у паспортному документі, що засвідчує право іноземця або особи без громадянства на в'їзд в Україну і транзитний проїзд через її територію, а візова етикетка - кольорова наклейка встановленого Кабінетом Міністрів України зразка, що приклеюється на візову сторінку паспортного документа іноземця або особи без громадянства, що дає право на в'їзд в Україну і транзитний проїзд через її територію.
  Після видачі іноземцю або особі без громадянства (представнику юридичної особи) паспортного документа з вклеєною візовою етикеткою інформація про оформлення візи у порядку і терміни, що визначаються МЗС і Держкомкордоном, передається Держкомкордону.
  Залежно від мети поїздки візи поділяються на типи, що встановлені пунктом 9 зазначених вище Правил оформлення і позначаються літерним та цифровим кодом (літерами латинського алфавіту - в машинозчитуваній зоні).
  На підставі наведеного вище вважаємо, що здійснювати господарську діяльність в Україні як підприємці, тобто зареєструватись як фізичні особи - підприємці в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", мають право іноземці та особи без громадянства, які отримали візи типів:
  - "Б", що оформляється особам, які в'їжджають в Україну як співзасновники спільних підприємств чи представники компаній (фірм, асоціацій) для здійснення контролю за виконанням контрактів або як консультанти від іноземних компаній (фірм, асоціацій), а також персоналу представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні;
  - "ІМ-2", що оформляється особам, які в'їжджають в Україну для постійного проживання;
  - "ІМ-3", що оформляється особам, які в'їжджають в Україну з метою возз'єднання сім'ї.
  Також вважаємо, що зазначена вище мета поїздки - здійснювати господарську діяльність в Україні як підприємці, не протирічить меті, передбаченій Правилами оформлення для зазначених вище типів віз.
  Посвідка на постійне проживання - це документ, що підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні.
  Імміграційна віза - позначка у паспортному документі, що засвідчує право іноземця або особи без громадянства на в'їзд в Україну для постійного проживання.
  Порядок реєстрації місця проживання громадян України, а також іноземців чи осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, встановлено Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
  Статтею 6 цього Закону визначено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
  Законними підставами перебування на території України, відповідно до статті 5 цього ж Закону, для іноземців та осіб без громадянства є реєстрація на території України паспортного документа або наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, що посвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.
  Статтею 3 вказаного Закону визначено, що:
  місце перебування - це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;
  місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік;
  реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації;
  довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.
  При зміні місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів.
  Держкомпідприємництво просить довести надані роз'яснення до органів державної реєстрації для використання в роботі.
  *
  В. о. Голови К. Ващенко (Надруковано:"Податки та бухгалтерський облік", N 68, 23 серпня 2007 р.).

  Получить идентиф. номер - где-то неделя (делается через Киев по-моему), регистрироваться у гос. регистратора по месту нахождения.

 3. Вверх #3
  Частый гость Аватар для RODI_ON
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  626
  Репутация
  668
  Для получения идентификационного номера обратитесь в областную налоговую,ул. Семинарская, 5 (угол просп. Шевченко), Тел.: 25-83-58.
  Если иностранец зарегистрирован в Одессе, то госрегистраторы находятся по адресу Старицкого,10.

 4. Вверх #4
  Политическая интриганка Аватар для Cherry
  Пол
  Женский
  Адрес
  наша мама
  Сообщений
  24,075
  Репутация
  8521
  Записей в дневнике
  1
  А если гражданам евросоюза визы вообще не ставятся? и регистрация в паспорте временная , на три месяца, которую продлевают.

 5. Вверх #5
  Не покидает форум Аватар для Hightower
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  36
  Сообщений
  9,297
  Репутация
  2791
  Цитата Сообщение от Cherry Посмотреть сообщение
  А если гражданам евросоюза визы вообще не ставятся? и регистрация в паспорте временная , на три месяца, которую продлевают.
  Реально есть гражданин Евросоюза мечтающий заниматься бизнесом в Украине с нашей регистрацией?

 6. Вверх #6
  Политическая интриганка Аватар для Cherry
  Пол
  Женский
  Адрес
  наша мама
  Сообщений
  24,075
  Репутация
  8521
  Записей в дневнике
  1
  Цитата Сообщение от Hightower Посмотреть сообщение
  Реально есть гражданин Евросоюза мечтающий заниматься бизнесом в Украине с нашей регистрацией?
  а почему нет?

 7. Вверх #7
  Не покидает форум Аватар для Hightower
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  36
  Сообщений
  9,297
  Репутация
  2791
  Я имел ввиду, что Вы интересуетесь из интереса, или же реально есть такая необходимость? Если реально, то лучше всего обратиться к гос. регистратору, и в случае возникновения проблем написать о них.
  Вообще по закону: для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем та має ідентифікаційний номер, або
  уповноважена нею особа (далі - заявник) повинна подати особисто
  (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через
  уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання
  такі документи:
  - заповнену реєстраційну картку на проведення державної
  реєстрації фізичної особи - підприємця;
  -копію довідки про включення заявника до Державного реєстру
  фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
  -документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за
  проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
  -нотаріально посвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів)
  або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником
  є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання
  займатися підприємницькою діяльністю (ч. 1 ст. 42 З.У. "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
  Т.е. имхо препятствий для гражданина ЕС как бы никаких нет, особенно учитывая стремление нашей страны к идеалам европейской демократии!

 8. Вверх #8
  Политическая интриганка Аватар для Cherry
  Пол
  Женский
  Адрес
  наша мама
  Сообщений
  24,075
  Репутация
  8521
  Записей в дневнике
  1
  Цитата Сообщение от Hightower Посмотреть сообщение
  Я имел ввиду, что Вы интересуетесь из интереса, или же реально есть такая необходимость? Если реально, то лучше всего обратиться к гос. регистратору, и в случае возникновения проблем написать о них.
  Т.е. имхо препятствий для гражданина ЕС как бы никаких нет, особенно учитывая стремление нашей страны к идеалам европейской демократии!
  Вообще из приведенного Вами примера не следует, что этот закон для нерезидентов. кода нерезидент не имеет.

 9. Вверх #9
  Не покидает форум Аватар для Hightower
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  36
  Сообщений
  9,297
  Репутация
  2791
  Имх он распостраняется на всех, поскольку в тексте указывается физическое лицо, а не гражданин, а согласно ГК физ. лицо - человек, участник гражданских правоотношений.

 10. Вверх #10
  Политическая интриганка Аватар для Cherry
  Пол
  Женский
  Адрес
  наша мама
  Сообщений
  24,075
  Репутация
  8521
  Записей в дневнике
  1
  Не было бы так трудно на практике, как рассказывается здесь легко. Органы все абсолютно ставят препятствия для нерезидента в самых неожиданных местах. Права не имеют ни машину в права вписанным быть, не деятельностью коммерческой заниматься, ни работать, ни жить более трех месяцев без регистрации и не смотрят на то, что здесь есть семья.

 11. Вверх #11
  Не покидает форум Аватар для Геля
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  5,346
  Репутация
  1700
  Полностью с вами согласна.. Даже, будучи в браке...2 года проживи, при этом не имея права работать, выезжать каждые 3 мес...а потом только можешь претендовать на вид на жит-во ,либо гражданство... При том, если выезжать каждые 3 мес...в Украине можно находится в совокупности 90 дней из 180..и не имеет значения семья у тебя или нет...

 12. Вверх #12
  Не покидает форум Аватар для Hightower
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  36
  Сообщений
  9,297
  Репутация
  2791
  Цитата Сообщение от Cherry Посмотреть сообщение
  Не было бы так трудно на практике, как рассказывается здесь легко. Органы все абсолютно ставят препятствия для нерезидента в самых неожиданных местах. Права не имеют ни машину в права вписанным быть, не деятельностью коммерческой заниматься, ни работать, ни жить более трех месяцев без регистрации и не смотрят на то, что здесь есть семья.
  Сочувствую, оч. жаль что и в этом вопросе, как и во многих других, у нас не все так, как на бумаге прописанно. Хотя имхо зарегистрироваться будет отнюдь не самым сложным из всего Вами озвученного. Закон также предусматривает, что Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. Это положение также распространяется на всех лиц, независимо от гражданства. Пробуйте, а на регистратора если что и жалобу не трудно написать, а жалоба для госслужащего - весьма неприятная вещь. Удачи!


Ответить в теме

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения