Одесса: 1°С (вода 8°С)
Киев: -1°С
Львов: -4°С

Тема: Помогите перевести текст

Закрытая тема
Показано с 1 по 5 из 5
  1. Вверх #1
    Новичок Аватар для :::Lonely:::

По умолчанию Помогите перевести текст

Английский знаю плохо, поэтому прошу помощи в переводе. Пыталась через Online-переводчик, но получился бред.

Dear .......,

We happily announce to you the result of the National Lotto 6/49 lottery draws held on Sat, September 8, 2007 in Essex United Kingdom and Ontario, Canada . All participants were selected randomly from World Wide Web site through computer draws system and extracted from over 10,000,00 companies and personal e-mail addresses. Your e-mail address attached to ticket number: ................with serial number ....... drew the winning numbers ................. Bonus 23

You have therefore been approved to claim a total sum of US$1,500,000.00 in Draft credited to file ............... Please note that your lucky winning numbers fall within our UK booklet representative office in LONDON as indicated in your play coupon. In view of this, your US$1,500,000.00 would be released to you by an accredited commercial Bank in England.

Our UK agent will immediately commence the process to facilitate the release of your funds as soon as you contact their office. To file for your claim, please contact our corresponding agent in England immediately you read this message for quick and urgent release of your fund, contact information is as follow:-

Congratulations once more from all members and staff of this program to all that have successfully won this competition and thank you for being part of our promotional lottery program.

Yours Sincerely

Буду очень благодарна.

2. Вверх #2
    Частый гость Аватар для Noxxx
    мы счастливы сообщить вам о результате нац. лотереи которая состоялась 8го сентября 2007 в Эссексе,Великая Британия и Онтарио,Канада.
    все участники были выбраны случайно из 10млн человек.ваше мыло было прикреплено к билетику ******** с серийным номером***** (drew)выигрышные номера****.

кароче лохотрон....

3. Вверх #3
    Новичок Аватар для :::Lonely:::
    спасибо

4. Вверх #4
    Новичок Аватар для TomC@t
    Наверно это письмо пришло те на мэйл. Для получения выигрыша нужно перевести всего баксов 20 за перевод US$1,500,000.00 в вашу страну. Старый развод.

5. Вверх #5
    Не покидает форум
    Закрыто.
    Ничего я не хочу менять (с)

Закрытая тема

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права