Одесса: 20°С (вода 20°С)
Киев: 16°С
Львов: 16°С

Тема: Замки Галичины

Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 20 из 52
 1. Вверх #1
  User banned
  Пол
  Мужской
  Возраст
  37
  Сообщений
  136
  Репутация
  19

  По умолчанию Замки Галичины

  Замки «Золотої підкови»


  Олесько-Підгірці-Золочів,
  Унів-Свірж-Старе Село-Звенигород


  Це дуже популярний маршрут середньовічними фортецями та замками, які неначе підковою оперезують Львів. Мандрівка по цьому маршруту дає загальне уявлення про різнотипні обороні споруди, які будували наші предки від найдавніших часів. Маршрут зручно розбивається на половину і за день можна виконати окрему його частину або, за Вашим бажанням, навіть маршрут повністю як за один (у теплу пору року), так і за два дні. Напрямки руху по маршруту також можна змінювати.

  Починається екскурсія з відвідання найдревнішого зі збережених на Львівщині ще з давньоруських часів Олеського замку, який першим в Україні став замком-музеєм. Власне тут знімалось дуже багато сцен з історичних фільмів, бо ж його інтер'єр - це вже готова декорація.

  Далі - у Підгірці, де на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського французькі архітектори Андре дель Аква та Гійом де Боплан побудували палацовий комплекс дивовижної краси. Він вважався одним з найкращих у цілій Європі. Пам'ятаєте, куди д’Артаньян привозив підвіски? Саме Підгорецький замок був вибраний на роль Лувра у фільмі про трьох мушкетерів. Тут часто проходили урочисті прийоми, бали, паради. Щоб відпочивати і розважатися сюди приїжджали лицарі після битв. Не раз бували у палаці європейські монархи. Кажуть, саме Підгірці надихнули московського царя Петра І на створення Петергофа. Треба спдіватися, що після реставрації Підгорецький палац знову перетвориться на справжню мекку для любителів старовини.

  У Підгірцях оглядаємо не лише чудовий палац 17 ст., але й значно древніший Благовіщенський монастир (1180 р.) з печерними церквами, розташований на території давньослов'янського міста Пліснеська (7-13 ст.). З цим містом пов‘язано багато легенд і переказів. Власне у Пліснеську, передає один, народилася бабуся св. Володимира Великого - св. княгиня Ольга. В іншому розповідається про славну княжну Олену, дочку Белзького князя Олександра Всеволодовича, яка заснувала Благовіщенський монастир поряд з джерелом цілющої води. А вода дійсно чудодійна, особливо допомагає тим, у кого хвора щитовидна залоза. Тому не забудьте прихопити порожні пляшечки! Сама княжна Олена загинула героїчною смертю під час нападу половецької орди, керуючи обороною міста. Місце загибелі відважної княжни й досі називають “Оленениним парком”. У монастирі зберігається чудотворна ікона Божої Матері Підгорецької.


  Далі наш шлях пролягає до давнього міста Золочева. На часі влаштувати обід в рицарському стилі у самому замку. Вартість комплексного обіду з трьох страв у затишному ресторані складатиме 25 - 40 грн. на особу. Замок у Золочеві являє собою справжню фортецю 17 ст., побудовану за голандською системою: високі земляні вали, укріплені зовні кам'яною стіною. Тому штурмувати його було дуже складно. На сьогодні у замку відкрито для огляду королівський та китайський палаци. Багато цікавих експонатів у музеях замку. Варто відзначити, наприклад, копію корони короля Данила Галицького. А праворуч від входу в замок лежать великі камені з викарбуваними готичними літерами. Кажуть, що вони були виготовлені орденом тамплієрів, бо в неподалік розташованому місці колись був їхній лицарський замок. Також у королівському палаці можна оглянути одяг лицарів, у тому числі й ордену тамплієрів. Якщо королівські зали – це душа замку, то китайський палац, безумовно, серце. Подібних палаців у Європі налічується лише три: під Берліном - у Сан-Сусі, під Петербургом - у Ломоносово та під Львовом - у Золочеві. Вхід до цього палацу суворо по годинах, тому, щоб поглянути, як виглядає подих Сходу на Галичині, треба заздалегідь потурбуватись про квитки. У Золочеві за бажанням можна зупинитись на ніч у затишному готелі Закуток, виконаному в національному українському стилі, або продовжити свій шлях далі.

  Частина друга: Унів-Свірж-Старе Село-Звенигород
  Після Золочева повертаємось просто у Львів або ж, за бажанням та наявністю часу, продовжуємо маршрут далі до найбільшого в Галичині Унівського монастиря Успіння Божої Матері (14 ст.), давньої резденції Митрополита Галицького. Спочатку православний, а з 18 ст.-греко-католицький, він після Києво-Печерської лаври історчно був другим друкарським осередком серед монастирів на теренах України. Власне тут преподобний Йов Княгиницький, повернувшись з Афону, вперше впроваджує чернечий устав св. Василія Великого. Особливо вражає тут, у глухому галицькому закутку, багатомовність присутніх. Можна навіть зустріти людей із різним кольором шкіри. Простують до монастиря-фортеці люди з усього світу і знаходять те, що шукають. В Уневі є і святині, і легенди, періоди злетів і сумних часів, мальовничість природи та неповторність архітектури, а з-під вівтаря Успенської церкви витікає цілюще джерело. Головна ж святиня монастиря - це чудотворна ікона Унівської Божої Матері.

  Дуже мальовничою місцевістю, яка нагадує Карпати в мініатюрі, прямуємо до Свіржа, відомого свїм замком (1482 р.) з популярних кінострічок про героїв меча та кинжалу. Поряд з фортецею до нашого часу дійшли ще обронна вежа (13 ст.), замковий костел (1561 р.), попередник якого заснований ще в 15 ст. та парк. Замок має два подвір‘я: житлове та господарське. До житлового двору через в‘їздну вежу веде мурований міст, перекинутий через рів. Хоча подвір‘я з‘єднані між собою сходами, господарське має також окремий в‘їзд. Замок виглядає дуже гарно, але потрапити туди всередину, як і в Підгорецький замок, вдається не завжди, оскільки замок знаходиться у концесії і територія охороняється. Тому все залежить від настрою охоронця.

  Продовжуючи шлях до Львова повертаємо у Старе Село, де оглянемо зразок середньовічної фортифікацї - вражаючу фортецю, яка вважається одним з найбільших замків в Україні і займає площу близько 2 га. Через Старе Село колись проходив Волоській шлях, тому в 1448 р. тут був споруджений спочатку дерев'яний замок, а між 1584 і 1589 рр. зведено уже кам'яні стіни. Остаточно завершено будівництво фортеці було лише у 1654 р.


  Намилувавшись величчю давніх фортифікаційних споруд вирушаємо до Звенигорода – колишньої давньоруської столиці, розташованої в долині ріки Білки, притоки Західного Бугу. У давнину, а перша письмова згадка датується 1087 роком, це було могутнє місто, яке відігравало значну роль у політичному житті західних земель Київської Русі. Але у 1241 р. хан Батий зруйнував його. До сьогодні археологи знаходять порубані скелети, пробиті черепи княжих воїнів, їхніх коней, рештки зброї, шоломів, щитів... Але найцінніша знахідка – це кам’яна церква 13 ст. Під час екскурсії ми відвідаємо історичний музей, оглянемо залишки оборонних споруд, дорогу 12 ст. та пам'ятники Звенигорода.


 2. Вверх #2
  Не покидает форум Аватар для Valeria87
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  8,522
  Репутация
  1958
  Записей в дневнике
  2
  и сколько стоит?

 3. Вверх #3
  Не покидает форум Аватар для NadinOdessa
  Пол
  Женский
  Сообщений
  11,868
  Репутация
  4062
  Записей в дневнике
  8
  фото добавьте, так будет интереснее

 4. Вверх #4
  Не покидает форум Аватар для Valeria87
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  8,522
  Репутация
  1958
  Записей в дневнике
  2
  Какова цена?

 5. Вверх #5
  Весьма коварный Аватар для BaRRmaley
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  38
  Сообщений
  10,244
  Репутация
  3662
  Valeria87, не провоцируйте человека на рекламу.

 6. Вверх #6
  Новичок
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Львов
  Возраст
  36
  Сообщений
  83
  Репутация
  44
  Цитата Сообщение от NadinOdessa Посмотреть сообщение
  фото добавьте, так будет интереснее
  http://venividi.ru/node/8148
  Гляньте вот здесь например.
  Фотки не мои - постить здесь не решился.

  Там в начале всякая лабуда, а потом есть парочка фоток замков снаружи - Олеський, Подгорецкий, Свиржский и Старое Село (частично).

  Правда это далеко не все.
  В Олеськом интересен интерьер и музейная экспозиция. Там стОит взять экскурсовода. Интересный средневековый дворик - чувствуешь себя в крепости.

  В Подгорецком тоже дворик есть. Но его мало фоткают - не знают как попасть хотя способ таки есть

  Замок Старого Села
  Самый большой замок в Украине по внутризамковой площади.
  К сожалению сильно заброшен и на реставрацию нужны миллионы...
  http://castles.com.ua/stselo.html

  Золочев... К сожалению (или к счастью) золочевский замок так велик, что представление о нем дает лишь аэрофотосъемка. Рельеф и расположение замка делают бесполезными даже широкоугольные обьективы. Те фотки, которые повально представлены в интернете - это фотографии зданий из внутреннего двора и о замке представления не дают.

  В Звенигороде только археологические находки.

  Про Унев пока ничего не знаю - не был

 7. Вверх #7
  Новичок
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Львов
  Возраст
  36
  Сообщений
  83
  Репутация
  44
  Тема звучит как Замки Галичины. Но автор перечислил еще не все замки Львовской обл. Да и не только замки здесь "достопримечательны".
  Мало того, Львовская обл. - это еще не вся Галичина

 8. Вверх #8
  Не покидает форум Аватар для NadinOdessa
  Пол
  Женский
  Сообщений
  11,868
  Репутация
  4062
  Записей в дневнике
  8
  Цитата Сообщение от Bogdan L Посмотреть сообщение
  Тема звучит как Замки Галичины. Но автор перечислил еще не все замки Львовской обл. Да и не только замки здесь "достопримечательны".
  Мало того, Львовская обл. - это еще не вся Галичина
  с нетерпением ждем продолжения рассказа
  я лично во Львове была только в детстве и с удовольствием узнала бы больше о его окрестностях,дабы потом совершить путешествие с семьей туда

 9. Вверх #9
  Посетитель Аватар для Natali Я
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-мой город родной
  Сообщений
  160
  Репутация
  47
  Прошлым летом ездили с друзьями по некоторым замкам,вот несколько фоток.
  Замок Олесько
  Нажмите на изображение для увеличения
Название: big_P1010139.JPG
Просмотров: 58
Размер:	77.6 Кб
ID:	748737

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 274.jpg
Просмотров: 128
Размер:	182.8 Кб
ID:	748741

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 269.jpg
Просмотров: 105
Размер:	185.2 Кб
ID:	748744

 10. Вверх #10
  Посетитель Аватар для Natali Я
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-мой город родной
  Сообщений
  160
  Репутация
  47
  Замок Пидгирци.Тот самый Лувр из "Трёх мушкетёров".
  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 285.jpg
Просмотров: 100
Размер:	127.3 Кб
ID:	748752

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: big_12.JPG
Просмотров: 90
Размер:	73.7 Кб
ID:	748754

 11. Вверх #11
  Посетитель Аватар для Natali Я
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-мой город родной
  Сообщений
  160
  Репутация
  47
  А это Свирж.По этому мосту скакала Миледи Винтер,чтобы отравить Констанцию.
  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение6 053.jpg
Просмотров: 108
Размер:	166.5 Кб
ID:	748764

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение6 068.jpg
Просмотров: 62
Размер:	164.6 Кб
ID:	748767

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 341.jpg
Просмотров: 60
Размер:	90.3 Кб
ID:	748779

 12. Вверх #12
  Посетитель Аватар для Natali Я
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-мой город родной
  Сообщений
  160
  Репутация
  47
  А это Золочив.
  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение6 065.jpg
Просмотров: 113
Размер:	169.2 Кб
ID:	748790

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение6 066.jpg
Просмотров: 65
Размер:	226.9 Кб
ID:	748792

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 312.jpg
Просмотров: 81
Размер:	145.4 Кб
ID:	748793

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение 323.jpg
Просмотров: 114
Размер:	122.1 Кб
ID:	748795

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: Изображение6 061.jpg
Просмотров: 77
Размер:	106.3 Кб
ID:	748799

 13. Вверх #13
  Постоялец форума Аватар для danya1
  Пол
  Женский
  Сообщений
  1,116
  Репутация
  449
  Классные фотки, а расскажиьте о вашем путешествии: как, чем, сколько?
  Нам нравятся за что-то,но любим мы несмотря ни на что

 14. Вверх #14
  Посетитель Аватар для Natali Я
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-мой город родной
  Сообщений
  160
  Репутация
  47
  Мы ехали поездом до Тернополя,а там нас встречали друзья и всю эту красоту показывали.

 15. Вверх #15
  User banned
  Пол
  Мужской
  Возраст
  37
  Сообщений
  136
  Репутация
  19
  Кам’янець–Подільський - Хотин.
  Казкове місто, місто-фортеця, місто-легенда, ”квітка на камені”...

  Багата і цікава історія міста над Смотричем.
  Кам’янець без перебільшення є одним із найдавніших міст Східної Європи.

  Справжньою гордістю сивого і вічно молодого Кам’янця на Поділлі були і є 170 памяток історії і культури, що ставить місто в один ряд з найвідомішими культурними центрами Європи.

  Замок і місто Хотин залишили помітний слід в історії України, Молдавії, Польщі, Росії, Туреччини.

  Кінематографи не раз використовувала образ непідступного замку на березі могутньої ріки (фільми «Баллада о доблестном рыцаре Айвенго», «Три мушкетера», «Черная стрела», «Стрелы Робин Гуда»).


  P.S. Дуже гарний замок в Кам"янці - Подільському і місто Хотин !
  Подорож цими краями залишить у Вас самі приємні спогади ... Спогади про давні часи !

 16. Вверх #16
  User banned
  Пол
  Мужской
  Возраст
  37
  Сообщений
  136
  Репутация
  19
  Пропонуємо відвідати Святе Місце для кожного християнина Почаївську Лавру

  Містечко в волинській частині Тернопілля, в Кременецькому районі. Живописна місцина – навколо пагорби Кременецьких гір. Все тут "грає" - архітектура, природа, клімат.

  Почаїв славиться, звичайно, своїм монастирем та іконою Почаївської багоматері. Разом з Софією Київською це - найголовніша святиня православної України. Навіть не думайте, що вас запустять туди в шортах чи коротеньких спідницях.

  Місто лежить приблизно в 25 км. на захід від райцентру і з тераси лаври в гарну погоду видно дзвіницю Підкамінського монастиря.
  Почаївська лавра відома чи то з XV-того, чи то навіть з ХІІІ ст. Літописи начебто згадують про перших монахів, що з‘явилися тут в 1240-1241 рр., рятуючись від татаро-монголів, які захопили і зруйнували Київ. Першими приміщеннями монастиря були печери в товщі гір, а першою будівлею – невелика дерев‘яна церква Успіння, яку звели в 13 ст. на терасі північного уклону пагорба. Саме тоді за легендою і з‘явилася ченцям богоматір в вогняному стовпі над Почаївською горою, після чого на одній з скель начебто залишився відбиток її стопи.


  Будівництво мурованого монастиря почалося в XVI ст., коли власниця цих земель Гойська, до заміжжя – Козинська, записала в кременецькі земські книги свої великі пожертвування на будівництво Почаївської церкви та одноповерхових келій для ченців. Завдяки цьому спонсорству будівництво пішло скоріше і було невдовзі закінчено. Гойська, крім того, подарувала монахам "чудотворну" ікону богоматері в 1597 р.


  В комплекс монастиря крім численних культових будівель входять кам‘яні і дерев‘яні оборонні споруди XVII ст. (вежі та стіни), адже монастир за свою історію витримав не одну облогу. Так, влітку 1675 року під час Збаражской війни з турками, у царювання польського короля Яна Собєського (1674-1696), полки, що складаються з татар, під керівництвом хана Нурредина, через Вишнівець підступили до Почаївської обителі, обступивши її з трьох сторін. Слабка монастирська огорожа, як і кілька кам'яних будинків обителі, не представляла ніякого захисту для монахів. Ігумен Йосип Добромирский переконав братію і мирян звернутися до небесних заступників: богородиці й Іова. Ченці і миряни ретельно молилися, припадаючи до образа богоматері і до раки з мощами Іова (це в час, коли ворог був навколо!).  Ранком 23 липня зі сходом сонця татари тримали останню раду про штурм обителі, ігумен же велів читати акафіст. З першими словами "Взбранной Воєводо" над храмом раптово немовби з'явилася сама богородиця з небесними ангелами, що тримали оголені мечі (такий собі бадігард). Преподобний Іов знаходився біля мадонни, молячи про захист обителі. Татари прийняли небесне воїнство за примару (хм...), у сум'ятті стали стріляти в неї і преподобного Іова, але стріли поверталися назад і ранили тих, хто їх пускав. Жах охопив ворога. У панічній втечі, не розбираючи своїх, вони убивали один одного. Захисники монастиря кинулися в погоню і захопили багатьох у полон. Деякі полонені згодом прийняли християнську віру і залишилися в обителі назавжди. О як.

  Архітектурний ансамбль Лаври сформований з домінантою – Успенським собором 1771- 1783 рр. (за проектом архітектора Готфрида Гофмана, а роботи виконувались під керівництвом Петра Полейовського). До речі, при його будівництві архітектора просили “даремно гроші не тринькати, зайве не вигадувати”. Та все одно вийшло добре. Щорічно монастир обіцяв виплачувати архітектору 864 злотих. Гофман майстерно використав скелясті тераси, що підіймалися вгору. Їх наростаючий ритм підкреслює ажурний силует собору. В стелях бокових коридорів храму зроблено круглі отвори, через які можна побачити три яруси хорів. Такий архітектурний прийом творить в інтер‘єрі фантастичну гру світла та тіней.
  Починаючи з ХІХ ст. старі будівлі реконструюються, споруджуються нові: надбрамний корпус, дзвіниця, друкарня, Троїцький собор (1910 –1913 рр. за проектом О. Щусєва, автора мавзолею Леніна, в такому собі псевдо-російському стилі. Собор абсолютно не вписується в історично створений ансамбль).


  В монастирі є 13 дзвонів, 2 з них – годинникові. Раніше, кажуть екскурсоводи, найбільший дзвін було чути на 30 км., зараз – десь на 10. На третьому поверсі дзвіниці є дзвін вагою в 11,5 тонн! (Як його туди затащили?) Від його звуків дрижить земля.
  Храм відомий своєю чудовою акустикою. Щодо ікон, то в інтер‘єрі є деякі ще 1646 року, а головний іконостас був привезений з Москви.
  На "чудотворній" іконі оклад – золотий (а ви думали), з справжніми діамантами та рубінами (ох. Хочу). Ікона коронована одним з пап римських.
  В Лаврі є й печерна церква монаха Іова в справжній печері, там зберігаються його мощі. (В дитинстві під час візитів в Почаїв в мене залишилося від цього місця гнітюче враження, а коли я знов була там в 1999 р., мене не запустили всередину – бо в штанах була. До речі, по собору Петра в Ватикані ходи хоч в шортах... але це я так, до слова. Самі робіть висновки, кому місце в сучасному світі, а хто казиться від безсилля).


  Ще кілька дитячих спогадів: В Почаєві я була двічі чи тричі. Ночували в готелі напроти комплексу, раз навіть в люксі (тобтто кімната була лише на двох і з телевізором. Здається, непрацюючим). Комплекс мені подобався - зовні. Всередині було забагато калік і димного, в'язкого, липкого сморіду.

  Це зараз в будь-якому кіоску продаються календарики з іконами і іншою релігійною атрибутикою. В радянські часи такого не було (хм. Виявляється, в радянські часи був хоча б один, малюсенький, але плюс). А я збирала (і зараз в принципі теж збираю) кишенькові календарики. Так от, коли я була в Почаєві в 1986, здається, році (чи 1988-му? Не пам'ятаю точно), під кінець екскурсії, коли вже вели до Іова, а я пам'ятала свій попередній візит в цю гидотну смердячу печерку, я пішла в автобус. Коли екскурсанти, ніс яких нормально сприймав сморід мирру чи що так неприємно пахне в церквах, повернулися до бусу, в руках багатьох були маленькі календарики кількох видів: з іконою, з портретом тодішнього митрополита (Кирила чи як його?) і ще якісь. Очі мої жадібно і ревниво заблищали. Мама спитала, де вони взяли такі "сувенури". Ті вказали на сувенірну лавку поруч з храмом. Мама хвилин 10 мене вговарювала збігати туди за такими раритетами - я не піддалася. Релігію я ненавиділа з дитинства.


  В комплекс споруд лаври в Почаєві входять ще келії 1771-1780 рр., архієрейський будинок 1825 р., дзвіниця 1861-1871 рр. і надбрамний корпус 1835 р. В розробці, плануванні, в підготовці інтер'єрів та організації будівельних робіт в Почаєві брали участь відомі архітектори Матвій та Петро Полейовські, Ксаверій Кульчицький. Почитаючи з 1830-х років старі будівлі комплексу реставруються, до них додаються нові споруди (згаданий вже надбрамний корпус, дзвіниця, друкарня за мурами комплексу (1895-1896), Троїцький собор).

  Успенський собор, домінанта комплексу, відрізняється насиченим рокайлевим декором: лучкові сандрики, композитний ордер напівколон, спарені та поодинокі пілястри, декоративні вази, ліпнина, всього вдосталь, всього багато. Рокайль пасує лише перед викличним бароко гігантського купола з ліхтариком.

  Декоративне убранство Успенського собору складається в кінці ХІХ ст. за активної участі петербурзьких академіків та худодників С. Комарова, Г.А. Боссе, І.М. Горбунова, Н.Лаврова, Є.Я.Васильєва, М.В. Нестерова, С.Ф. Верхівцева.

  Настінний масляний живопис собору виконаний в 1876 році лаврськими майстрами. Деякі композиції поміщені в масивні ліпні картуші. Збереглися також роботи, виконані в 1807 році здібним художником Лукою Долинським. Живопис інтер'єрів був реставрований в 1980р.

  Троїцький собор зводив не Щусєв (його був лише проект), а архітектор А.М. Рухлядев при участі майстра С.С. Лукасевича. Велике мозаїчне панно південного порталу, до якого ведуть широкі сходи, виконані за ескізом Миколи Реріха, західне панно - по ескізу Щусєва (деталізовав панно художник П.Нерадовський). Стіни собору прикрашені силікатним розписом. В цьому храмі побувати не довелося: чи була я тут в 1988-му, чи в 1999-му, він весь час був зачиненим.

  Келії будував з цегли Г.Гоффман за участю К.Кульчицького. Це кілька прямокутних корпусів, з'єднаних між собою та з Успенським собором в замнену композицію з внутрішнім двориком. Північний корпус триповерховий, всі інші - двоповерхові. Коридорне планування з одностороннім розміщенням приміщень. Коридори перекриті хрестовими склепіннями.


  Будинок архієрея зведений в стилі класицизму. З цегли, прямокутний в плані. Розміщений на схилі пагорба, тому його східний фасад триповерховий, західний і північний двоповерхові, а південний - чотириповерховий. В 1846р. тут зупинявся і працював Тарас Шевченко - про це нагадує меморіальна дошка.

  Дзвіниця - з цегли, поштукатурена, має п'ять ярусів, відзначається насиченим декором. Третя за висотою дзвіниця в Україні (після Успенського собору Києво-Печерської лаври та Софії Київської). Висота її - 65 метрів.

  Надбрамний корпус зведено в стилі класицизму. Це цегляна двоповерхова прямокутна споруда. Її головний фасад вирішено у вигляді чотириколонного портика доричного ордеру.
  Крім лаври, в Почаєві можна оглянути ще церкву Всіх Святих 1773-1775 рр., збудовану як кладовищну каплицю, і Покровську церкву 1643 р, перебудовану 1746 р. Про них можна прочитати трохи нижче на цій сторінці.


  Для тих, хто планує залишитись тут на ніч, корисно буде знати, що готель знаходиться просто навпроти собору – це двоповерхова будівля. В 80-х рр. в Почаєві діяв музей, зараз його приміщення повернули лаврі, а шкода.
  Ще запам‘ятались квітучі магнолії в сквері під Успенським собором. Для Волині це – дивовижа.


  Окрім комплексу Лаври, в Почаєві є ще кілька пам'яток архітектур Перша - церква Всіх Свяимх, яка була зведена як цвинтарна каплиця в 1773-1775 роках в стилі пізнього бароко. Класицизм в той час вже починав наступати на п'яти вичурному, надлишковому бароко - в каплиці це досить непогано помітно.

  Зведена церквиця з цегли, складається з нави та апсиди. Нава перекрита високим зімкнутим склепінням, який завершується ліхтариком. Перекритття апсиди - хрестові. Фасад прикрашають пілястри тосканського ордеру.  Якщо чесно, сучасного стану каплиці я не знаю - я там (тсссссс!!! Тільки нікому не кажіть!) ні разу не була. Тому показую лише архівне зображення Всесвятської почаївської церкви.  Пам'ятка номер два - дерев'яна Покровська церква з 1643 року, типова представниця волинської народної школи архітектури. Ось тут вже мені дійсно соромно, що я її не бачила.

  Тризрубний одноверхий храм зазнав перебудови в 1746р. Спочатку святиня мала дах над бабинцем та апсидою. Зараз нава перекрита зімкнутим склепінням на низькому світловому восьмерику. Церква має опасання на фігурних кронштейнах. Карниз невисокого восьмерика знаходиться на тому ж рівні, що й коньки дахів бічних зрубів. В інтер'єрі бабинець відкривається в наву двома арками-вирізами: нижньою п'ятигранною та верхньою, горизонтально витягнутою, прямокутною зі зрізаними верхніми кутами.
  Последний раз редактировалось WestUkraine; 12.03.2010 в 10:09.

 17. Вверх #17
  Дедушка Аватар для PASHASV
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  11,124
  Репутация
  1430
  А меня вот заинтересовало... на майские планируется что-то? Чтобы не было рекламой отпишитесь в ЛС.
  Прорвёмся :)

 18. Вверх #18
  Новичок
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Львов
  Возраст
  36
  Сообщений
  83
  Репутация
  44
  Цитата Сообщение от PASHASV Посмотреть сообщение
  А меня вот заинтересовало... на майские планируется что-то? Чтобы не было рекламой отпишитесь в ЛС.
  Вообще-то статья про замки:) Вы о мероприятиях в замках?

 19. Вверх #19
  Дедушка Аватар для PASHASV
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  11,124
  Репутация
  1430
  Я о туре "по замкам"... О стоимости, программе, датах... Просто очень хочется на все это великолепие посмотреть... И желательно не впопыхах, не в течении одного дня.
  Прорвёмся :)

 20. Вверх #20
  Новичок
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Львов
  Возраст
  36
  Сообщений
  83
  Репутация
  44
  Туры по трем замкам (Олесский, Подгорецкий, Золочевский) делаются каждое воскресенье. Тур одного дня.

  Свиржский и Старое Село (противоположное направление) - не слышал о таком. Но маршрут гипотетически возможен. Но конечно менее зрелищен.

  Жовква и Креховский монастырь - бывают такие туры (оба пункта в северном направлении). Жовкву в самом деле стОит посмотреть.

  Есть конечно интересные обьекты, к которым туров нет и скорей всего не будет. Из-за их разбросанности по области.

  ----
  Имхо, по замках Львовской обл. стОит ехать, когда вы хорошо "обследовали" сам Львов и уверены, что все посмотрели. Потому что во время поездки по замках на порядок меньше увидите памятников архитектуры. Все-таки половину времени займет дорога.

  Вот к примеру вышеупомянутый тур Олесько, Подгорцы, Золочев. Примерно 75 км от Львова автобусом к первому замку. Между замками короткие отрезки километров 5-15. И потом снова километров 70 обратно.

  Опять же - все сказанное только о Львовской обл. В вышеупомянутой Лавре (Тернопольская обл.) я сам еще не был...
  На счет майских, будут ли мероприятия (кроме самих туров), хм... Самому интересно, но не слышал пока о таком:)


Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения