Тема: Українізація. Як її проводити правильно?

Ответить в теме
Страница 1 из 7 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 20 из 133
  1. Вверх #1
    Посетитель Аватар для Напівкровний одесит
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Київщина
    Сообщений
    450
    Репутация
    51

    По умолчанию Українізація. Як її проводити правильно?

    Шановні одесити!

    Читаючи критику сучасної українізації, не можу не визнати, що частина закидів її супротивників слушна. Ну хоча б те, що нема безкоштовних крусів вивчення української. Тому прошу вас, як жителів російськомовного міста, поділитися думками - якими шляхами могла б посуватися українізація, щоб прискорити цей процес?

    Мої думки:
    1) Справді, на Сході потрібні курси української мови, причому безкоштовні.
    2) Зняття всіх податків з україномовних видань.
    3) Зняття всіх податків з фільмів, дубльованих українською.
    4) Збільшення годин викладання української в неукраїнських школах.
    5) Поділ класів на групи при вивченні української в неукраїнських школах, встановлення доплат вчителям української мови.
    5) Підтримувана на державному рівні програма видання світової класики українською, масовими тиражами.
    6) Жорсткий контроль мовного режиму в тих вузах, які визнані україномовними.
    7) Систематичне укладання професійних словників.

    В кого ще які думки?


  2. Вверх #2
    местечковый историк Аватар для Братчик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Бандерштаг
    Возраст
    39
    Сообщений
    5,125
    Репутация
    885
    Поки збираюсь з думками , що в тебе покритикувати , і чим доповнити твої пропозиції , скажу словами Тараса Чорновіла :" Коли почалася антиукраїнська істерія в Луганськії області , коли місцевий губернатор почав силою насаджувати українську мову , коли почався розквіт української мови в Донецьку та Криму , коли в Донецьку та Криму відкрили сучасну елітну українську гімназію , де навчаються діти та онуки практично половини депутатського корпусу Партії Регіонів "

  3. Вверх #3
    Живёт на форуме
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    4,618
    Репутация
    239
    А оставили бы все свое при себе и не лезли бы туда, куда никто не зовет. Ой как хорошо было бы...

  4. Вверх #4
    Живёт на форуме
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Пермь
    Сообщений
    3,156
    Репутация
    207
    У меня нет сформировавшегося мнения о украинизации, но могу рассказать как происходит руссификация у нас.

    Согласно российским законам любое местное самоуправление может выбравть выторым свой национальный. Например Комми-пермяцкий автономный округ, язык родной им комми-пермяцкий. Там и были школы на их родном, и говорили они тоже не родном. А со временем, так как везде говорят по русски те тоже стали говорить на русском языке и школы убрали. Когда руководство области взволновалось этим вопросом и спросило Кудымкар почему убрали из школ комми-пермяцкий язык, там ответили, что таково решение самих родителей учащихся.

    Есть другие примеры. Мои предки всегда говорили на старорусском укладе, с внедрением радио стал распространяться современный московский диалект, который сейчас принято считать русским, и сейчас в даже в той деревне, где жил мой дед (светлая ему память) на старорусском укладе говорят только очень древние старики.
    Этот мир, не совершенный, состоит из всех из нас. Он прямое отражение наших чуств и наших глаз.
    Этот мир не станет лучше и не станет он добрее, если сами мы добрее не станем.
    (@ Игорь Тальков, Этот мир).

  5. Вверх #5
    Посетитель Аватар для Напівкровний одесит
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Київщина
    Сообщений
    450
    Репутация
    51
    Нє, ladserg, точно бот. Не вірю, що такі росіяни бувають

  6. Вверх #6
    Посетитель Аватар для Напівкровний одесит
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Київщина
    Сообщений
    450
    Репутация
    51
    Цитата Сообщение от Братчик
    Поки збираюсь з думками , що в тебе покритикувати , і чим доповнити твої пропозиції , скажу словами Тараса Чорновіла :" Коли почалася антиукраїнська істерія в Луганськії області , коли місцевий губернатор почав силою насаджувати українську мову , коли почався розквіт української мови в Донецьку та Криму , коли в Донецьку та Криму відкрили сучасну елітну українську гімназію , де навчаються діти та онуки практично половини депутатського корпусу Партії Регіонів "
    Не зовсім зрозумів що ти хотів сказати.
    А щодо еліти Партії Регіонів.... так вони ж не ідіоти, нині вони активно інтегруються в загальноукраїнську еліту, хочуть правити Україною, і прекрасно розуміють, що Україні друга державна не треба, а з погляду політики шкідлива і смертельно небезпечна...
    І свої гасла вони про другу державну кидали виключно для розводки лохів... ой, пардон, для завоювання голосів електорату та щоб підлизатия до Москви... Це вже всім ясно... Вони ще й на наступних виборах на цьому голоси зберуть...

  7. Вверх #7
    Живёт на форуме
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Пермь
    Сообщений
    3,156
    Репутация
    207
    Цитата Сообщение от Напівкровний одесит
    Нє, ladserg, точно бот. Не вірю, що такі росіяни бувають


    О! Почитай:

    https://forumodua.com/showthread.php?t=13669&page=5
    Этот мир, не совершенный, состоит из всех из нас. Он прямое отражение наших чуств и наших глаз.
    Этот мир не станет лучше и не станет он добрее, если сами мы добрее не станем.
    (@ Игорь Тальков, Этот мир).

  8. Вверх #8
    Новичок
    Пол
    Женский
    Сообщений
    59
    Репутация
    24
    5) Підтримувана на державному рівні програма видання світової класики українською, масовими тиражами.

    Почати можна з української літератури... книги українських письменників в Одесі це раритет!
    цьго літа мені вдалося знайти книгу Панаса Мирного в Одеському будинку книги! в єдиному екземплярі!

  9. Вверх #9
    Посетитель Аватар для emulgator
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    111
    Репутация
    22
    Курсы хорошо бы сделать бесплатные. Потому как если кто сносно и говорит на мове, то писать точно не умеет. И денежки надо вкладывать в это дело, доплачивать за знание языка, выпускать литературу интересную. На голом энтузиазме далеко не уедешь. Книги популярные надо издавать,- боюсь Панаса Мирного никто читать не будет (я даже не знаю кто это), возьмите рейтинг и переведите топ 100 на украинский.
    Последний раз редактировалось emulgator; 24.09.2006 в 17:01.

  10. Вверх #10
    Новичок
    Пол
    Женский
    Сообщений
    59
    Репутация
    24
    На голом энтузиазме далеко не уедешь. Книги популярные надо издавать,- боюсь Панаса Мирного никто читать не будет (я даже не знаю кто это),

    Панас Мирний це найвідоміший український письменник твори якого вивчають у всіх одеських школах... Невже не вивчав Хіба ж ревуть воли як ясла повні? (нікому не кажи бо це сором) я справжня одеситка та Панас Мирний є моїм улюбленим автором і я не розумію чого в моєму рідному місті в моїй рідній країні я не можу читати твори її письменників. Тому читати будуть було б що читати

  11. Вверх #11
    местечковый историк Аватар для Братчик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Бандерштаг
    Возраст
    39
    Сообщений
    5,125
    Репутация
    885
    Цитата Сообщение от Напівкровний одесит
    Не зовсім зрозумів що ти хотів сказати.
    Я мав на увазі приводячи слова Т.Чорновіла , що жодним насильством чи підкупом , цю проблему не вирішити , а тільки зробити так що -"Бути українцем , розмовляти по українськи" стало дуже модно та стильно , щоб в добрій компанії молоді вважалося за дурний тон розмовляти на російськії мові .

  12. Вверх #12
    местечковый историк Аватар для Братчик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Бандерштаг
    Возраст
    39
    Сообщений
    5,125
    Репутация
    885
    Цитата Сообщение от leleka
    На голом энтузиазме далеко не уедешь. Книги популярные надо издавать,- боюсь Панаса Мирного никто читать не будет (я даже не знаю кто это),

    Панас Мирний це найвідоміший український письменник твори якого вивчають у всіх одеських школах... Невже не вивчав Хіба ж ревуть воли як ясла повні? (нікому не кажи бо це сором) я справжня одеситка та Панас Мирний є моїм улюбленим автором і я не розумію чого в моєму рідному місті в моїй рідній країні я не можу читати твори її письменників. Тому читати будуть було б що читати
    Він мав на увазі , що класика не буде користуватися популярністью в молоді .
    Краще пітримати молодих письмеників , які пишуть і популіризують стиль життя української молоді -таких як наприклад Світлана Піркало та інші.

  13. Вверх #13
    Посетитель Аватар для emulgator
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    111
    Репутация
    22
    Правильно. Я закончил русскую школу, Панаса Мирного не изучал, а вот современных писателей, хотя бы того же Паланика я бы читал на любом языке (мода и реклама тут играет не последнюю очередь). Переводить надо раскрученных авторов на украинский. Телепрограммы делать хорошие, тусовки на украинском, раскручивать короче,- миллиарды гривен вкладывать. Где их взять - пусть думает правительство и президент. А пока мне украинский язык вообще не нужен и заметьте, не потому что я против него, просто нет стимулов его учить. Английский я знаю намного лучше украинского потому что он мне нужен каждый день для работы развлечений и т.п., что мешает создать такую потребность в украинском?

  14. Вверх #14
    Новичок
    Пол
    Женский
    Сообщений
    59
    Репутация
    24
    Він мав на увазі , що класика не буде користуватися популярністью в молоді .
    Краще пітримати молодих письмеників , які пишуть і популіризують стиль життя української молоді -таких як наприклад Світлана Піркало та інші.

    Так, так і ще раз так, але про класику теж не треба забувати! бо якось дивно, у всьму світі молоді письменники є, класика є, а у нас чомусь чи одне чи інше чи нічого. якщо навіть класики нема на полицях магазинів, то молодих, нажаль, теж, скоріше за все, не буде

  15. Вверх #15
    местечковый историк Аватар для Братчик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Бандерштаг
    Возраст
    39
    Сообщений
    5,125
    Репутация
    885
    [QUOTE=emulgator], раскручивать короче,- миллиарды гривен вкладывать. QUOTE]

    НЕ обязательно сразу милиарды гривен , главное желание , я просто восторге от деятельности Олеся Дония , так тот за копейки при жутком пресенге со строны власти( из-за событий 2000-2001 годов) , создал свой клуб "Остання Барикада" в Харькове и Киеве , и раскрутил украинский языки культуру получше всяких программ для популяризации Украины на ТВ .
    Он устраивал настолько интересные литературные вечера , политические дебаты и подобные акции , единственным условием прохода было " В клубі розмовляють тільки по українські" и клуб біл битком забитій при чем собиралась разная публика от студентов с Черкащини учащихся в Киеве до "дам в мехах и на мерседесе"

  16. Вверх #16
    Постоялец форума Аватар для muha
    Пол
    Мужской
    Сообщений
    1,341
    Репутация
    63
    Слово "українізація" може налякати будь-кого, особливо в Одесі. Ентузіасти, звичайно роблять багато корисного для того, щоб мова стала модною, але тільки держава зможе зробити щось серйозне в цьому напрямку. На Ющенка не сподіваюсь - він л..но.
    ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ

  17. Вверх #17
    User banned Аватар для Observer
    Пол
    Мужской
    Адрес
    город в стране, которая будет всегда
    Сообщений
    12,704
    Репутация
    294
    Цитата Сообщение от ladserg
    Есть другие примеры. Мои предки всегда говорили на старорусском укладе, с внедрением радио стал распространяться современный московский диалект, который сейчас принято считать русским, и сейчас в даже в той деревне, где жил мой дед (светлая ему память) на старорусском укладе говорят только очень древние старики.
    Это вполне объективный процесс эволюции языков - малочисленные и малоупотребимые отмирают и уходят в словари и фольклор, более распространенные совершенствуются, расширяют свой ареал и вбирают в себя частично лексикон отмирающих. С упрощением общения (спутники, интернет, современная телефония) и перемешиванием наций появляется потребность в сокращения количества языков общения. Со временем последние вытеснят все остальные и, увы, этот процесс необратим и не зависит от желания носителей того или иного языка.

  18. Вверх #18
    Постоялец форума Аватар для Operator
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Чернігів
    Возраст
    44
    Сообщений
    1,328
    Репутация
    219
    Самі-то заходи більш-менш.
    Про податки на укр. видання сподобалося, але реальність така, що як при кучманоїдах воно давилося податками, так і з 2005 нічого, здається, не помінялося.

    Все перелічене вимагає грошей. Державних грошей.
    А хто зараз рулить державними грошима та державними фінансами? Ахметов та "грамотный налоговик" Азаров? Той самий кацап-ненависник української і велике падло Азаров.
    Нет лучшего средства для создания идиотов, чем алкоголь (Emil Kraepelin)

  19. Вверх #19
    местечковый историк Аватар для Братчик
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Бандерштаг
    Возраст
    39
    Сообщений
    5,125
    Репутация
    885
    Цитата Сообщение от Operator
    Той самий кацап-ненависник української і велике падло Азаров.
    Да таких как Азаров называли во все времена охраниками и борцами за Великую и Неделимую !

  20. Вверх #20
    Постоялец форума Аватар для SiD
    Пол
    Мужской
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    51
    Сообщений
    1,373
    Репутация
    460
    Цитата Сообщение от Братчик
    Я мав на увазі приводячи слова Т.Чорновіла , що жодним насильством чи підкупом , цю проблему не вирішити , а тільки зробити так що -"Бути українцем , розмовляти по українськи" стало дуже модно та стильно , щоб в добрій компанії молоді вважалося за дурний тон розмовляти на російськії мові .
    Вот он - корень зла. Вместо того, что-бы хорошим тоном считался разговор на украинском языке, надо, оказывается, сделать так что-бы разговор на русском считался "за дурний тон". С таким подходом можно долго заниматься украинизацией, толку будет мало.


Ответить в теме
Страница 1 из 7 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения