Одесса: 14°С (вода 18°С)
Киев: 10°С
Львов: 10°С
2GIS Oxford

Тема: Г.Москаль:АП блокує визнання регіональними мов, окрім російської,..румунська,угорьска ,болгарьска пидпадають пид критерии Закону

Закрытая тема
Показано с 1 по 1 из 1
 1. Вверх #1
  Живёт на форуме
  Пол
  Мужской
  Сообщений
  4,423
  Репутация
  1002

  По умолчанию Г.Москаль:АП блокує визнання регіональними мов, окрім російської,..румунська,угорьска ,болгарьска пидпадають пид критерии Закону

  http://www.pravda.com.ua/news/2012/08/19/6971084/

  Москаль: АП блокує визнання регіональними мов, окрім російської
  Неділя, 19 серпня 2012, 22:27

  Версія для друкуКоментарі90
  З адміністрації президента керівникам Закарпатської та Чернівецької обласних рад та адміністрацій дана сувора вказівка не проводити сесій з мовного питання.
  Як повідомляє прес-служба народного депутата Геннадія Москаля, про це йому стало відомо "з достовірних джерел".
  Депутат зазначає, що серед населення Чернівецької області більше 13% складають румуни і більше 10% – молдавани, і згідно "мовного" закону ці дві мови мали бути оголошені регіональними.
  Крім того, в області є села, де компактно проживають росіяни-старообрядці та поляки.
  У Закарпатській області кількість етнічних угорців складає більше 12%, що є підставою для визнання угорської мови регіональною на території області.
  Крім того, в окремих районах компактно проживають румуни, є майже повністю словацькі, німецькі села, а також села, заселені представниками інших національностей.
  Москаль також нагадує, що в Криму кримські татари складають більше 13% населення.
  Саме необхідністю визнати регіональною кримськотатарську мову депутат пояснює перенесення сесії Верховної Ради Криму, де мало розглядатися надання такого статусу російській мові, на невизначений термін.
  "Саме тому я звернувся кримськотатарською мовою до голови Верховної Ради АРК та голів Чернівецької і Закарпатської обласних рад (румунською і угорською мовами) з вимогою провести сесії та визнати регіональними, відповідно, кримськотатарську мову в Криму, молдавську та румунську на Буковині та угорську мову на Закарпатті", - заявив депутат.
  "Якщо цього не буде зроблено, залишаю за собою право звернутися до окружних адміністративних судів згаданих регіонів, послів Угорщини, Румунії та Молдови, а також до структур ОБСЄ та Ради Європи, що опікуються правами національних меншин", - йдеться в повідомленні.
  Як повідомлялося, раніше Москаль надіслав прем’єру Миколі Азарову звернення мовою ідиш, а також секретарю РНБО Андрію Клюєву русинською мовою.
  [MOD]


Закрытая тема

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения