Одесса: 21°С (вода 20°С)
Киев: 18°С
Львов: 17°С
Send24

Тема: Сбор с реализации в письме от ГНАУ - ЕН под угрозой?

Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 20 из 30
 1. Вверх #1
  Серый кардинал
  Аватар для Erzulie
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-Киев
  Сообщений
  29,034
  Репутация
  12648
  Записей в дневнике
  183

  Question Сбор с реализации в письме от ГНАУ - ЕН под угрозой?

  Вот такая вот инфа. Может кто-то подтвердить или разъяснить? Сорри, что на украинском, но на русском пока не нашла. Буквально пару часов назад запостили на дружественном форуме

  ------------
  У ДПІ нова мулька -- "Збір з реалізації". Отримав сьогодні по милу з ДПІ. Розсилають платникам податків з пропозицією внесення поправок і доповнень. Хтось може кваліфіковано пояснити суть моїх здогадів?  Проект


  Закон України
  Про збір з реалізації
  Стаття 1. Платники збору
  1. Платниками збору з реалізації (далі - збору) визнаються
  будь-які з наведених нижче осіб:
  юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності;
  фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
  фізичні особи, які ввозять (пересилають) товари через митну територію України в обсягах, що підлягають обкладанню митом, отримують або надають нерезиденту (послуги).
  2. Не є платниками збору:
  дипломатичні та прирівняні до них представництва іноземних держав, якщо аналогічні пільги передбачені законодавствами цих держав для дипломатичних та прирівняних до них представництв України у цих державах;
  фізичні особи, які ввозять (пересилають) товари (предмети) або вивозять (пересилають) товари через митну територію України в обсягах, що не підлягають обкладанню митом згідно із законодавством України.
  Стаття 2. Об'єкт оподаткування.
  Об'єктом оподаткування є операції:
  з реалізації на митній території України товарів (послуг);
  ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання або споживання на митній території України;
  надання послуг для їх споживання за межами митної території України;
  будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами міни, дарування, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу права власності, розпорядження або користування товарами, а також відчуження результатів робіт (послуг).
  Стаття 3. База оподаткування
  База оподаткування операцій з реалізації товарів (послуг) незалежно від форми проведення розрахунків (в тому числі товарообмінні (бартерні) операції) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни для товарообмінних (бартерних) операцій. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику збору безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
  Звичайні ціни розуміються та застосовуються за правилами, визначеними пунктом 1.20 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
  У разі коли після реалізації товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю платник податку - продавець та платник податку - покупець здійснюють відповідний перерахунок бази оподаткування збором у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.
  Стаття 4. Ставки збору
  Ставка збору з реалізації складає 2 відсотки від бази оподаткування.
  Операції з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва оподатковуються за ставкою 0,5 відсотка.
  Операції з реалізації товарів на експорт оподатковуються за ставкою 1 відсоток.
  Додатково до ставки збору передбаченої першою та другою частинами цієї статті органи місцевого самоврядування можуть встановлювати ставку збору в межах 0,5 відсотка від бази оподаткування для операцій з реалізації товарів (послуг) за готівку (крім операцій з реалізації паливно-мастильних матеріалів та товарів, що відносяться до 1-24 товарних груп УКТ ЗЕД) .
  Стаття 5. Звільнення від збору з реалізації
  Звільняються від оподаткування:
  бюджетні установи;
  благодійні організації.
  Стаття 7. Дата виникнення податкового зобов'язання
  Датою виникнення податкових зобов'язань є дата зарахування коштів на банківський рахунок або в касу продавця товарів (послуг), отримання інших видів компенсації платником збору.
  Датою виникнення податкових зобов’язань при ввезенні товарів на митну територію України є дата оформлення митної декларації.
  Стаття 8. Порядок обчислення збору
  Нарахування збору проводиться продавцем товарів (послуг) за ставками, встановленими статтею 4, додається до бази оподаткування та включається в кінцеву ціну реалізації товарів (послуг), а по товарах, які ввозяться на митну територію України суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності, який імпортує такі товари.
  В цілях цього Закону при здійсненні товарообмінних (бартерних) операцій всі сторони таких операцій вважають продавцями.
  Сума нарахованого збору з реалізації в платіжних (розрахункових) документах, актах виконаних робіт (послуг), інших документах, що засвідчують факт реалізації товарів чи надання послуг вказується окремим рядком.
  Розрахункові (платіжні) документи, в яких не вказана сума збору з реалізації, установами банків до виконання не приймаються.
  Стаття 9. Порядок складання звітності
  Для платників збору з реалізації встановлюється місячний звітний період.
  Суми нарахованого протягом звітного періоду збору з реалізації відображаються в декларації, форма і порядок заповнення якої встановлюється центральним податковим органом. Декларація зі збору подається податковому органу у терміни передбачені Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” для місячного звітного періоду.
  Стаття 10. Порядок сплати збору до бюджету
  Перерахування збору з реалізації до бюджету проводиться установами банків за рахунок продавця одночасно з виконанням розрахункових (платіжних) документів в яких окремо вказана сума збору.
  Суми нарахованого протягом звітного періоду збору з реалізації зменшені на суми збору, попередньо сплачені у такому звітному періоді установами банків за рахунок продавця, сплачуються таким продавцем у терміни, передбачені Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” для місячного звітного періоду.
  Стаття 11. Відповідальність
  Платники збору несуть відповідальність за правильність нарахування, своєчасність подання розрахунку та сплати збору передбачену Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
  Прикінцеві положення.
  1. Цей Закон набуває чинності з 1 січня 2009 року і діє до 31 грудня 2009 року.
  2. На період чинності цього Закону призупиняється дія:
  Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 27, ст. 181 із наступними змінами): окрім пунктів 1.20 статті 1, 10.2 статті 10, 13.1-13.5 статті 13;
  Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” (Відомості Верховної Ради України, 1999, N 9-10 (12.03.99), ст. 69 Офіційний вісник України, 1999, N 7 (05.03.99), ст. 230).
  3. Внести до Закону України „Про податок на додану вартість” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156 із наступними змінами) такі зміни:
  у статті 6:
  1) у пункті 6.1 цифри „20” замінити цифрами „18”;
  2) у підпункті 6.1.1 пункту 6.1 цифри „20” замінити цифрами „18”.
  4. На період чинності цього Закону суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:
  4 відсотки суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";
  8 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

  5. Доповнити пункт 1 статті 14 Закону України „Про систему оподаткування” (Відомості Верховної Ради України, 1991, N 39 (24.09.91), ст. 511, Голос України, 1991, 08, 09.08.91 N 153) таким підпунктом:
  „збір з реалізації”.
  --------------

  Это кранты единому налогу? Может кто-то внятно расшифровать, что это значит и чем это грозит?
  Только привыкнешь к хорошей жизни, как она тут же становится лучше


 2. Вверх #2
  Не покидает форум
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  16,177
  Репутация
  883
  Цитата Сообщение от Erzulie Посмотреть сообщение

  Это кранты единому налогу? Может кто-то внятно расшифровать, что это значит и чем это грозит?
  Подтвердить не могу, но идея давно зрела- налог с оборота.
  Т.е до 2% юридич. или физик обязан платить с суммы реализации товаров, услуг.
  Грозит - налоговыми заморочками по отчетности уплаты налога.
  Прощай ЕН и вся его простота.
  При поступлении денег на р/с возникает налоговая задолжность, погасить которую надо в текущем месяце

  Для платників збору з реалізації встановлюється місячний звітний період.
  Суми нарахованого протягом звітного періоду збору з реалізації відображаються в декларації, форма і порядок заповнення якої встановлюється центральним податковим органом. Декларація зі збору подається податковому органу у терміни передбачені Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” для місячного звітного періоду.
  Очередной геморрой.
  Последний раз редактировалось Reva; 22.12.2008 в 23:56.

 3. Вверх #3
  Серый кардинал
  Аватар для Erzulie
  Пол
  Женский
  Адрес
  Одесса-Киев
  Сообщений
  29,034
  Репутация
  12648
  Записей в дневнике
  183
  Reva

  Угу.
  Ну, с другой стороны, проект это всего лишь проект. Хотя, сейчас будут пытаться всеми силами наполнить бюджет. Нашими силами, в смысле. А еще и хотят ввести единый социальный взнос, повысить акциз на бензин на 83%...
  Только привыкнешь к хорошей жизни, как она тут же становится лучше

 4. Вверх #4
  Не покидает форум
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  16,177
  Репутация
  883
  Цитата Сообщение от Erzulie Посмотреть сообщение
  Reva

  Угу.
  Ну, с другой стороны, проект это всего лишь проект. Хотя, сейчас будут пытаться всеми силами наполнить бюджет. Нашими силами, в смысле. А еще и хотят ввести единый социальный взнос, повысить акциз на бензин на 83%...
  Вполне реально что примут, через ЕН много денег крутиться, зачастую фиктивных. Налоговая давно недовольна была.
  Время трудное.
  Добавится еще одна бумажка при сдаче отчетов.
  Хуже другое,с безналом понятно, но ЧП торгующих на рынке, заставят ставить кассовый аппарат, т.е еще один журнал ?
  Последний раз редактировалось Reva; 22.12.2008 в 20:44.

 5. Вверх #5
  Не покидает форум Аватар для Dominion
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  39
  Сообщений
  10,552
  Репутация
  4403
  Записей в дневнике
  1
  Мое скромное мнение: чушь, популизм и каменный век.
  Это не примут, но если примут - кранты всему, кроме, пожалуй, единого налога для физлиц.

 6. Вверх #6
  Не покидает форум Аватар для VIL-100
  Пол
  Мужской
  Сообщений
  6,118
  Репутация
  2189
  Записей в дневнике
  1
  Было в новостях на UBC подробно ( и даже на русском),
  но только один раз. Думаю эту "радость " нам ещё повторят.

 7. Вверх #7
  Посетитель Аватар для milt
  Пол
  Женский
  Сообщений
  391
  Репутация
  1167
  Записей в дневнике
  26
  нам вчера єлектронной почтой скинули єтот законопроєкт со сл. словами:"Здравствуйте, .

  Шановний платник податків!

  Державна податкова адміністрація України повідомляє, що в даний час на розгляді в ДПА України знаходиться проект Закону України „Про збір з реалізації”. Проект Закону України “Про збір з реалізації” спрямований на забезпечення стабільних надходжень до державного бюджету в період фінансової кризи. Система справляння збору з реалізації є дуже простою у порівнянні з податком на прибуток підприємств. Наслідками запровадження збору з реалізації буде:
  • зменшення існуючого податкового навантаження на виробника;
  • ліквідація штучно створених посередників між виробником та споживачем;
  • забезпечення щомісячних рівномірних податкових надходжень до бюджету;
  • спрощення ведення податкового обліку та процесів адміністрування.

  Державна податкова адміністрація України просить Вас розглянути проект Закону України „Про збір з реалізації” та надати нам свої пропозиції та зауваження щодо цього проекту, а також свої прогнози щодо наслідків впливу цього проекту на результати Вашої господарської діяльності.

  Заздалегідь вдячні за Вашу активну участь у податковій політиці Держави.

  ДПА України

  возможно что именно на ГОД и примут...надо ж бюджету деньги откуда-то брать

 8. Вверх #8
  Центровой Аватар для auditor_ya
  Пол
  Мужской
  Адрес
  мой дневник - создан для здоровья всех детей
  Сообщений
  7,512
  Репутация
  4116
  Записей в дневнике
  78
  Да чушь это какая-то - такой Закон перед выборами Президента и перед угрозой досрочных парламентских вряд ли кто-то будет рассматривать. Наверняка "Бизнес" и прочие издания раскритикуют это дело.

  А цель налоговиков как обычно проста - мы вас таким напугаем, что другие новые законы вы примете с легкостью, т.к. этот совсем некуда не годиться.

  А Закон совсем сырой.

  Например, куда включается НДС, НДС сверху стоимости и сбора, или сбор сверху стоимости с НДСом?!

  например, не указаны особенности перехода с Закона о прибыли, с Указа Президента на этот Закон и т.п.

  да и вообще чушь, чушь, чушь это все.

  ПыСы: Странно, токо шо получил почту от Союза аудиторов, им тоже прислали и попросили предоставить свои предложения, похоже точно хотят препринять телодвижения какие-то
  Последний раз редактировалось auditor_ya; 24.12.2008 в 12:29.
  Да пребудет с тобою Сила!
  Превратим Конфузию в Викторию!
  аудитор, НЕ врач

 9. Вверх #9
  Танюша Аватар для Танюша ТТ
  Пол
  Женский
  Адрес
  Дом там, где сердце
  Сообщений
  17,975
  Репутация
  9298
  Записей в дневнике
  42
  Имхо
  Хоть и чушь , но вполне реальная : в следующем году ( если кризис продолжится - а он продолжится ) прибыль будет показывать только дурак . Потому что у многих ее реально не будет . Налогом с реализации планируют же заменить не НДС (!), а именно прибыль .

  Юлия Владимировна женщина умная ( это ж с ее подачи ГНАУ подкинула проектик ) - бюджет-то надо наполнять , а при отсутствии прибыли налог с реализации , да еще такой , который будут снимать прямо в банке ( зачислять на счет 98% от выручки , а 2% сразу в бюджет ) - это ж идеальное решение проблемы бюджетных доходов !


  Ну, почти идеальное - есть же еще наличные расчеты , есть же еще бартер в чистом виде и взаимозачет встречных денежных требований и т.д., и т.п. Экономика уйдет в глубокую-глубокую тень - и Юлия Владимирвна врядли получить больше , чем сейчас )))))

  Так что до паники очень далЁко - наш народ гораздо сообразительней , чем наше правительство


  ( хотя хорошо , что 2%, а не скажем 5% )
  Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

 10. Вверх #10
  Не покидает форум Аватар для wazlaw
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  5,130
  Репутация
  928
  Цитата Сообщение от Dominion Посмотреть сообщение
  Мое скромное мнение: чушь, популизм и каменный век.
  Это не примут, но если примут - кранты всему, кроме, пожалуй, единого налога для физлиц.
  если я правильно понял - как раз наоборот, физиков-единщиков без НДСа хотят придушить, давно уже этот НЭП им глаза мозолит. А кирдык реальный, действие Указа не приостанавливается, следовательно единый-то для них остается (хотя какой он нафик единый после этого?), но к нему добавляется еще 2% с оборота - смысл единого теряется. Да и на общей системе полный абзац получается...

  гребаный гондурас...
  Последний раз редактировалось wazlaw; 25.12.2008 в 14:15.
  ««Дьявол начинается с пены на губах ангела...»

 11. Вверх #11
  Посетитель Аватар для milt
  Пол
  Женский
  Сообщений
  391
  Репутация
  1167
  Записей в дневнике
  26
  вобщем-то согласна. наврядле поступления в бюджет увеличатся. выход всегда найдем.просто прийдетс немного поизвращаться и разработать "план"

 12. Вверх #12
  Не покидает форум Аватар для zarema
  Пол
  Женский
  Сообщений
  24,789
  Репутация
  10826
  Записей в дневнике
  1
  Если такое сделают,то просто полно народу на улице окажется.У нас весь 7й на ЕН, это 50 тысяч человек.Представьте,чем это грозит.

 13. Вверх #13
  Постоялец форума Аватар для bOOs
  Пол
  Мужской
  Сообщений
  2,976
  Репутация
  1917
  Этого и следовало ожидать. И 2% это я думаю - пока, чтоб народ сильно не пугать. Введут, посмотрят на реакцию, а потом будут подкручивать гайки, увидим еще и 3 и 5, и 10%, которые будут разными для каждого вида деятельности.

 14. Вверх #14
  Танюша Аватар для Танюша ТТ
  Пол
  Женский
  Адрес
  Дом там, где сердце
  Сообщений
  17,975
  Репутация
  9298
  Записей в дневнике
  42
  сейчас у меня в налоговой очень там умильно просят налог не прибыль , средний по больнице - не меньше 0,99% от скорректированного валового дохода , показанного в декларации. И то я не довольна потому что ухитряются два раза валюту считать - сначала как выручку от продажи товаров( работ,услуг ) , а потом - как балансовую стоимость проданной валюты.
  Если налог от реализации поставять 2% и без всяких просьб - это значит я автоматически буду в два раза больше платить ...
  Это с учетом того , что половина платить вообще перестанет ???
  Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)

 15. Вверх #15
  Если это введут, то предприятиям прийдется большую часть своей реализации уводить в тень, особенно торговле. Иначе суммы налогов будут просто огромными

 16. Вверх #16
  Не покидает форум Аватар для wazlaw
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  5,130
  Репутация
  928
  Цитата Сообщение от ТТТТТТТТ Посмотреть сообщение
  Это с учетом того , что половина платить вообще перестанет ???
  Це провокаційне питання
  ««Дьявол начинается с пены на губах ангела...»

 17. Вверх #17
  Постоялец форума Аватар для bOOs
  Пол
  Мужской
  Сообщений
  2,976
  Репутация
  1917
  Цитата Сообщение от ТТТТТТТТ Посмотреть сообщение
  ... ухитряются два раза валюту считать - сначала как выручку от продажи товаров( работ,услуг ) , а потом - как балансовую стоимость проданной валюты.
  от гондурас.

 18. Вверх #18
  Посетитель Аватар для smi
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Одесса
  Возраст
  56
  Сообщений
  497
  Репутация
  162
  Юлю сначала распнут свои, а гвоздь в гроб забьет с одной стороны Янукович, а с другой Ющенко. Какой бизнесмен поддержит на следующих выборах ее деньгами?
  Если такой закон приймут, обороты в бизнесе упадут вдвое или втрое. Ей мало того, что наша налоговая система самая запутанная в мире.
  Капитан знает все, но крысы знают больше

 19. Вверх #19
  Живёт на форуме Аватар для myspring73
  Пол
  Мужской
  Адрес
  Odessa
  Сообщений
  4,259
  Репутация
  5323
  Цитата Сообщение от ТТТТТТТТ Посмотреть сообщение
  потому что ухитряются два раза валюту считать - сначала как выручку от продажи товаров( работ,услуг ) , а потом - как балансовую стоимость проданной валюты.
  Простите, не понял что есть - "балансовая стоимость проданной валюты" и в какой это строке вы ее отражаете повторно?
  We shall not be moved...

 20. Вверх #20
  Танюша Аватар для Танюша ТТ
  Пол
  Женский
  Адрес
  Дом там, где сердце
  Сообщений
  17,975
  Репутация
  9298
  Записей в дневнике
  42
  строк для отражения валовых доходов не так уж и много в декларации ))) - " в инших доходах" , разумеется , как доход от проданной валюти )))
  Нет никаких ключей от счастья. Дверь всегда открыта.(с)


Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения