Одесса: 19°С (вода 19°С)
Киев: 16°С
Львов: 13°С
Телекомпания ГРАД

hellena

Росія розпочала військову інтервенцію в Україну

Оценить эту запись
Цитата Сообщение от саша75 Посмотреть сообщение
1. Стаття 1 законопроекту не визначає конкретної території де буде діяти закон. «Райони, міста, селища, села, розташовані за станом на день набрання чинності цим законому межах району проведення АТО» – це не визначена законом територія. Крім того територія зони АТО може змінюватися з часом.

2. Стаття 2 передбачає «недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей». А також «забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб з приводу подій, що мали місце у Донецькій, Луганській областях». Не визначені як часові так і територіальні рамки дій закону. Фактично це амністія всім тим хто убивав українських військових та активістів.

3. Стаття 4 в порушення статті 10 Конституції України встановлює, що на території окремих районів Донецької, Луганської областей не використовується державна мова, а органи державної влади зобов’язуються сприяти використанню російської мови в усіх сферах суспільного життя.

4. Статті 5 і 6 передбачає, що, вся повнота влади на цих територіях передається до органів місцевого самоврядування обраних на позачергових виборах у грудні 2014 року. Водночас втрачається фактичний котнтроль з боку центральної влади за цими територіям. Оскільки не буде жодних представників центральної влади в цих регіонах, і навіть призначення керівників органів прокуратури та судів відбуватиметься за згодою новобраних органів місцевого самоврядування.

5. Згідно статті 7 законопроекту, з державного бюджету надається підтримку соціально-економічному розвитку «окремих районів» шляхом запровадження відмінного від загального економічного режиму господарської та інвестиційної діяльності, затвердження Державної цільової програми та щорічного передбачення у Державному бюджеті видатків на соціально-економічний розвиток «окремих районів». Ці статті називаються захищеними, а отже фінансуватимуться у будь-якому випадку, навіть якщо в бюджеті не буде вистачати коштів на ігші соціально важливі видатки.

6. Стаття 8 сприяє розвитку транскордонного співробітництва спрямованого на поглиблення добросусідських відносин «окремих районів» з адміністративно-територіальними одиницями «Російської Федерації». Яка це може бути гуманітарна допомога ми змогли оцінитипротягом останніх місяців.

7. Згідно Статті 9 створюються «загони народної міліції» підконтрольні відповідним нововибраним міським, селищним і сільським головам. Фактично це легалізація нинішніх бандитсько-терористичних формувань, які нагадуємо вже отримали амністію.

8. Законопроектом не передбачаєтсья вирішення концептуальних проблем, які існують на цих територіях. Зокрема це стосується відновлення контролю за державним кордоном з Росією, про відновлення діяльності в «окремих районах» конституційних органів державної влади України, про гарантування та захист прав і свобод громадян України, про відшкодування понесених ними збитків.Текст законопроекта Президента Украины Петра Порошенко "О недопущении преследования и наказания лиц - участников событий на территории Донецкой и Луганской областей" обнародован на сайте Верховной Рады во вторник.

Согласно проекту закона, от уголовной ответственности предлагается освободить участников вооруженных формирований или лиц, задействованных в таких формированиях, которые в период с 22 февраля 2014 года до дня вступления в силу данного закона на территории Донецкой и Луганской областей, на которой проводилась антитеррористическая операция, совершили деяния, которые содержат признаки преступлений, предусмотренных Уголовным кодексом Украины. Также эта норма касается лиц, участвовавших в деятельности самопровозглашенных органов в Донецкой и Луганской областях или противодействовали проведению АТО.

Такие лица освобождаются от уголовной ответственности при условии, что они в течение месяца со дня вступления в силу закона освободили или не удерживают заложников, добровольно сдали государственным органам или не хранят огнестрельное оружие, боеприпасы, военную технику, взрывчатку, не занимают помещения госорганов и органов местного самоуправления. Кроме того, они не должны участвовать в блокировании работы органов государственной власти, органов местного самоуправления, предприятий, учреждений, организаций в Донецкой и Луганской областях, о чем подали соответствующее заявление в орган досудебного расследования, осуществляющий уголовное производство.

Соответствующие уголовные производства надлежит закрыть.

Кроме того, от административной ответственности, согласно законопроекту, предлагается освободить лиц, которые в указанный период на территории Донецкой, Луганской областей, на которой проводилась АТО, совершили деяния, содержащие признаки административных правонарушений, предусмотренных Кодексом Украины об административных правонарушениях.

В то же время действие закона не распространяется на лиц, которые являются подозреваемыми, обвиняемыми (подсудимыми) и не осуществили действия, предусмотренные ч. 2 ст. 1 данного закона, и / или подозреваются (обвиняются) в совершении деяний, по ст. 112, 113, 115, ч. 2 ст. 121, ч. 2 ст. 147, ст. 149, 152, 153, 187, 201, 258, 297, 348, 349, 379, 400, 442, 443, 444 Уголовного кодекса Украины, или осуждены за совершение преступлений, предусмотренных этими статьями. Также не подпадают под закон лица, совершившие действия, которые привели к падению 17 июля 2014 года в Донецкой области самолета компании "Malaysia Airlines" рейса МН17, и / или препятствовали проведению расследования этой авиакатастрофы.

Вопрос о применении закона решает суд в судебном порядке.

Закон вступает в силу со дня, следующего за днем его опубликования.

Напомним, 16 сентября в Верховной Раде зарегистрированы законопроекты Президента Украины Петра Порошенко об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей (№5081) и о недопущении преследования и наказания-участников событий на территории Донецкой и Луганской областей (№5082).

В Раде сегодня проходит закрытое заседание, на котором депутаты должны рассмотреть данные законопроекты.

Отправить "Росія розпочала військову інтервенцію в Україну" в Digg Отправить "Росія розпочала військову інтервенцію в Україну" в del.icio.us Отправить "Росія розпочала військову інтервенцію в Україну" в StumbleUpon Отправить "Росія розпочала військову інтервенцію в Україну" в Google

Категории
Без категории

Комментарии